Ronaldo në stil të Mesit feston golin në “Kamp Nou” (VIDEO)

Real Madridi fitoi “El Klasikon” e parë të zhvilluar në “Kamp Nou” në kuadër të Superkupës së Spanjës, ndërsa Kristiano Ronaldo u regjistrua në listën e golashënuesve të këtij takimi, pasi realizoi golin e dytë për ekipin e tij.

Mirëpo ajo që ishte interesante dhe që bie në sy është festimi i golit, i cili ishte i ngjajshëm me të Mesit në “El Klasikon” e fundit të luajtur në “Santiago Bernabe”. Atëherë Mesi nxjorri fanellën dhe ua tregoi atë publikut madrilenë, ndërsa të njejtën e bëri edhe Ronaldo mbrëmë në “Kamp Nou”.

Goli Mesit në “Santiago Bernabe”:

Goli i Ronaldos në “Kamp Nou”:


 

 

 

 

Leave a Reply