Çelzi ndëshkohet nga ish futbollisti i saj, De Brujne (VIDEO)

Mançester Siti vazhdon të shkëlqejë këtë edicion në Premierligën angleze. Të besuarit e trajnerit Pep Guardiola realizuan edhe fitoren e 6-të pas 7 xhirove të para, duke mbajtur hapin me fqinjët e tyre të Mançester Junajtedit, njofton “infOSport.mk”. Mançester  Siti në derbi ndeshjen e javës së 7-të në transfertë mundën kampionët

PSZH e frikshme, shkatërron Bordonë me shifra 6:2 (VIDEO)

Paris Sen Zhermeni nuk ka të ndalur sa i përket fitoreve rrjesht. Ekipi i udhëhequr nga Unai Emeri së fundmi ka fituar me shifra të thella 6:2 Bordonë në kampionatin elitar të Francës. Ndeshja e zhvilluar në “Park De Princ” u zgjidh që në pjesën e parë, me PSZH-në që

Vardari nuk i lejon “Shvercarat” në stadiumin “Filipi i Dytë”

Takimi Vardari-Shkupi i xhiros së 9-të në elitën e futbollit vendor do të luhet nesër në stadiumin “Filipi i Dytë” pa tifozë mysafir. Kështu ka vendosur sërish skuadra nikoqire e këtij takimi (Vardari), duke mos lejuar tifozët nga Çairi të jenë prezent në stadium. Nga tabori i Vardarit kanë bërë të

Ventura shpall listën e futbollistëve që do luaj ndaj Maqedonisë dhe Shqipërisë

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura, publikoi listën e 25 futbollistëve te thirrur për dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve të Botërorit “Rusi 2018”: kundër Maqedonisë (6 tetor në Torino) dhe Shqipërisë (9 tetor në Shkodër). E reja e futbollistëve të thirrur është sulmuesi i Bolonjës, Simone Verdi.   LISTA E PLOTË Portierë: Gianluigi

Berisha: Të kthehemi kokëlartë nga takimi me Vardarin

Përballja Vardari-Shkupi që do të luhet nesër do ta mbyll xhiron e 9-të të Ligës së Parë të Maqedonisë. Të përzgjedhurit e trajnerit Ardian Nuhiut dëshirojnë ta vazhdojnë serinë poziteve të 6-të ndeshjeve të fundit, duke dashur që të nxjerrin rezultat pozitiv nesër ndaj Vardarit në “Filipi i Dytë”. “Jemi edhe

Cikalleshit i bënë mirë ftesa në kombëtare, shënon për Osmanlispor (VIDEO)

Sokol Cikalleshit si duket i ka bërë mirë ftesa e bërë nga ana e seleskionuesit të Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, për dy ndeshjet eliminatore ndaj Spanjës dhe Italisë, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi fierak realizoi njërin prej golave në fitoren 3:0 të skuadrës së tij Osmanlispor ndaj Kasimpasa në kuadër të javës së

Trajneri i ri Imerovski, hap shkollën e futbollit për fëmijë FC Forca në Shkup

Muhedin Imerovski ka lënë futbollin aktiv në moshën 24 vjeçare, duke vazhduar karrierën e tij si trajner në shkollën e futbollit që e hapi vet për fëmijët të quajtur FC Forca. Imerovsi u përshendet me futbollin në sezonin që lamë pas, ndërsa gjatë verës u diplomua si trajner nga ana e

Hamilton arrinë “pole position” e 70-të në karrierë

Britaniku Luis Hamilton ka marrë “pole position” e 70 në karrierë në këtë fundjavë në Çmimin e Madh të Malajzisë, duke maksimalizuar shpresat e tij për një sukses në garën e e së dielës. Gjithçka është lehtësuar për britanikun e Mercedesit pas lajmit për tërheqjen e Sebastian Fetel që në sesionin