Siti në janar transferon super mesfushorin e Liverpullit

Emre Xhan nga 1 janari është një futbollist i lirë. Mesfushori gjerman me origjinë turke ka kontratë me Liverpullin deri në fund të këtij sezoni, andaj në afatin e dimrit do të ndërroj skuadër, mirëpo jo edhe kampionat.

Xhan është i lirë që të bisedoj me klubet e tjera, andaj Mançester Siti e dëshiron transferimin e tij. Megjithatë përveç Sitit në garë shërbimet e Eemre Xhan janë edhe skuadrat si Barcelona dhe Juventus, që gjithashtu e duan transferimin e tij.

Leave a Reply