Revolucion te Junajtedi, plotë 8 futbollistë pritet të largohen

Mançester Junajtedi po përgatitet për një revolucion të madh gjatë verës së vitit 2018. Eliminimi i papritur nga Liga e Kampionëve ndaj Seviljas, dhe mos arritja e të qenit konkurrent i Mançester Sitit në Premierligë, kanë bërë që Hoze Murinjo të mendoj pastrimin e skuadrës, duke larguar një numër të madh të futbollistëve.

“Daily Mirror” shkruan se bëhet fjalë për plotë 8-të futbollistë që mund të largohen nga “Olld Traford” në fund të këtij sezoni, në mesin e të cilëve janë erat si Huan Mata, Ander Herera, Antoni Martial, Dejlli Blind, Kris Smolling, Mateo Darmian, Luka  Shou dhe Maruane Fellaini.

Leave a Reply