Çfarë po ndodh me Milanin, pas gafave të Donarumas, vjen autogoli i Kaliniç! (VIDEO)

Milani sonte po dëshpëron tifozët e vetë, edhe pse ata ndodhen në numër të madh në “Olimpiko” në ndeshjen finale të Kupës së Turqisë, njofton “infOSport.mk”.

Të besuarit e trajnerit Gatuzo duhet të harrojnë sa më shpejtë pjesën e dytë, në të cilën pranuan 4 gola ve76-të tëm brenda 0 minutave. Pas dy gafave të Donarumas, i cili ju mundësoi Benatias dhe Daglas Kostas për të shënuar dy gola të shpejtë, së fundmi është Nikolla Kaliniç, ai i cili në minutën e 76-të shënoi në rrjetën e gabuar, duke i mundësuar Juves që të avansojë me rezultatin 4:0. Rikujtojmë golin e parë për Juven e realizoi Mehdi Benatia në minutën e 56-të.

Golat nga ndeshja Juventus-Milan mund ti ndiqni KËTU.