Juventus Serava e mbyll me epërsi pjesën e parë të finales kundër Gemixhi (VIDEO)

Juventus Serava e ka mbyllur me epërsi minimale 2:1 pjesën e parë të ndeshjes finale të Kupës së Maqedonisë në futsal përballë ekipit të Gemixhi nga Velesi, njofton “infOSport.mk”.

Skuadra shkupjane dominoi në tërësi 20 minutëshin e parë, mirëpo një gabim i veteranit Besnik Latifi në minutën e fundit të pjesës së parë u mundësoi lojtarëve të Gemixhi të rikthehen në lojë dhe të shpresojnë më shumë në pjesën e dytë.

GEMIXHI NGUSHTON EPERSINE E JUVENTUS SERAVES

MBYLLET PJESA E PARE E FINALES SE KUPES SE MAQEDONISE NE FUTSALJUVENTUS SERAVA – GEMIXHI 2:1

Публикувахте от infosport.mk в 12 май 2018 г.

JUVENTUS SERAVA KALON NE EPERSI

FINALJA E KUPËS SË MAQEDONISË NË FUTSALJUVENTUS SERAVA KALON NE EPERSIJUVENTUS SERAVA – GEMIXHI 1:0(E. Neziri 1.30')

Ndryshe golin e parë për Juventus Seravën e realizoi kapiteni Eljesa Neziri, edhe atë vetëm pas 90 sekondave lojë, ndërsa goli i dytë i shënuar saktësisht në minutën 7:35 mban firmën e Jakup Ramadanit. Talenti “bardhezi” shënoi një super gol, ndërsa edhe në dy raste tjera rrezikoi dukshëm portën e skuadrës nga Velesi, madje duke goditur edhe shtyllën.