Botërori vazhdon pa dy futbollistët më të mirë në Botë

Botërori “Rusi 2018” do të vazhdojë pa dy futbollistët më të mirë në Botë, Kristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, njofton “infOSport.mk”.

Pasi më herët Franca eliminoi Argjentinën e Lionel Messit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales, vetëm pak çaste më parë Botërorit në Rusi lamtumirën i’a dha edhe Kristiano Ronaldo, i cili me Portugalinë e tij u dorëzuan përballë Uruguait.

Portugalia në një ndeshje dramatike u mund nga Uruguai, ku figurë qendrore doli të jetë Edinson Kavani, që shënoi të dy golat në fitoren 2:1, teksa në ndeshjen e mëhershme, Franca me rezultatin 4:3 mundi Argjentinën.

Për më tepër që të dy futbollistët më të mirë të planetit vazhduan të mos shënojnë në ndeshje me eliminim direkt.

Leave a Reply