Shqipëria nuk fiton as ndaj Jordanisë, miqësorja mbyllet me rrjeta të paprekura!

Një ndeshje që kishte një formacion eksperimental, kjo për faktin se në fushë zbritën ata futbollistë që kishin pasur më pak hapësira në sfidat e fundit, apo u kishte munguar grumbullimi muajin e kaluar. Tekniku italian siç duket po testonte ata futbollistë që mund të jenë të dobishëm në sfidën e fundjavës me Izraelin.

Fitorja mungoi, por kuqezinjtë krijuan jo pak raste, teksa kishin disa mundësi për shënim. Sfida nisi me një zëvendësim të detyruar, me Mihajn që la fushën e lojës pa u mbushur 10 minuta. Grezda shpërdoroi dy raste në pak sekonda, por kishte pretendime dhe për një 11-metërsh, që dukej e qartë. Edhe miqtë provuan në disa raste, por nuk është se e vunë vërtetë në vështirësi portierin Berisha.

Në pjesën e dytë Panuçi kreu dhe 5 zëvendësime të tjera, por rezultati sërish nuk ndryshoi, pavarësisht ngacmimeve të Balajt. Më shumë golit iu afrua Uzuni, i cili pa që shtyllën t’i mohonte golin në debutim. Tani e gjithë vëmendja është tek takimi me Izraelin.

Një fitore më shumë do të vlente për anën morale, megjithatë loja e zhvilluar sot jep besim se pas pak ditësh mund të marrim një rezultat pozitiv si një vit më parë në Izrael, edhe pse sulmi çalon.

Leave a Reply