A ka kush e ndal Futsal Shkupin! 8 ndeshje, 8 fitore për bardhekaltërit nga Çairi

Futsal Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e 8-të nga po aq ndeshje të zhvilluara në elitën e futsalit vendor, njofton 'infOSport.mk'. Skuadra nga Çairi sonte në Shtip mundi ekipin e Astibos, duke konfirmuar për momentin se nuk kanë kundërshtarë të denjtë në ligën e parë të futsalit. 6:4 ishte rezultati përfundimtarë

Usain Bolt drejt Kombëtares së Xhamajkës në futboll

Usain Bolt mund të luajë për kombëtaren e Xhamajkës por fillimisht duhet të luajë futboll për një klub në Karaibe. Njeriu më i shpejtë në botë është shumë pranë përmbushjes së ëndrrës së tij dhe shndërrimit në një futbollist profesionist dhe është në kërkim të një klubi profesionist, ku ka bërë

Milani fitoi, mirëpo barazoi një antirekord të vjetër prej 85 vitesh

Milani mbrëmë arriti një fitore dramatike 2:1 ndaj Xhenoas, duke u ngjitur në pozitën e katërt në renditjen më të re të ‘Serie A’, mirëpo ‘kuqezinjtë’ sërish nuk arritën të mbajnë rrjetën të paprekur. ‘Rossonerët’ kanë pranuar gol në të gjitha 10 ndeshjet kampionale, një gjë kjo që nuk ju

Pritje madhështore për legjendën Frank Lampard në ‘Stemford Brixh’ (VIDEO)

Mbrëmë në kuadër të 1/8 së finales së ‘Carabao Cup’ në ‘Stemford Brixh’ u takuan Çelzi dhe Derbi Kaunti. Kjo e fundit tashmë udhëhiqet nga ish legjenda e skuadrës londineze, Frank Lampard, kontributin e të cilit nuk e harrojnë asnjëherë edhe vetë tifozët e Çelzit. Edhe pse mbrëmë Lampard ishte në

Kupa e Hungarisë, Latifi dhe Hasani shënojnë dhe ndihmojnë skuadrat e tyre për të ecur tutje

Të mërkurën në Hungari në program ishin ndeshjet e 1/32 së finales në Kupë, aty ku protagonistë dolën të jenë edhe fy futbollistët shqiptarë me origjinë nga Kosova, Liridon Latifi dhe Florent Hasani. Që të shënuan për skuadrat e tyre, duke i ndihmuar ata që të kalojnë në raundin tjetër. Latifi

‘Shaqiri blerja më e mirë e Liverpullit’

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Gjilani i Kosovës, Xherdan Shaqiri, duket se ka gjetur besimin e munguar tek anglezët e Liverpullit. Në adresë të tij tifozët po thurin elozhe, ndërsa krahas tifozëve, vlerësime dhe fjalë pozitive nuk kursehen të japin edhe ish-legjendat e klubit  nga ‘Enfilld Roud’. Njëri prej tyre është edhe

Zeneli shënon për Herenvenin në Kupë

Futbollisti shqiptarë i përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli vazhdon me paraqitjet e tij të shkëlqyeshme edhe me fanellën e skuadrës së tij, Herenven, njofton ‘infOSport.mk’. Zeneli ka shënuar mbrëmë në fitoren 1:3 të skuadrës së tij në ndeshjen e 1/16 së finales kundër skuadrës amatore të Groene Ster. Zeneli shënoi