Napoli i Hysajt superior, vazhdon ndjekjen e Juventusit (VIDEO)

Napoli ka demoluar Empolin në ndeshjen e parë të javës së 11-të në ‘Serie A’, duke e mundur me rezultatin 5:1. Vendasit në ‘San Paolo’ dolën me një formacion eksperimental, në të cilin mungonin shumë titullarë, njofton ‘infOSport.mk’. Megjithatë kjo nuk ndikoi në lojën e  ‘napolitanëve’, të cilët shtuan edhe 3

Derbi Galata – Fenerbahçe mbyllet me barazim dhe një kaos pas përfundimit të takimit (VIDEO)

Galatasaraji dhe Fenerbahçe kanë zhvilluar një super përballje sonte në ‘Turk Telekom’, duke barazuar me shifrat 2:2. Edhe pse mysafirët kishin një disavantazh prej 2 golave, në fund arritën që të sigurojnë një pikë, ndërsa një dëmkë të zezë këtij super derbi i dha fundi i takimit, kur Zhailson i

Kalderon: Ja arsyet pse Konte nuk morri tomnin e Real Madridit

Janë zbuluar arsyet përse strategu italian Antonio Konte nuk morri timonin e Realit të Madridit. Ka qenë ish presidenti kampionëve të Europës Ramon Kalderon, ai i cili përmes “BBC Radio 5”, tregoi arsyet: ‘Konte kërkoi të kishte liri të plotë në drejtimin e klubit, të vendoste kush duhej të largohej dhe

Leonardo nisi misionin për rikthimin e Tiago Silvas te Milani

Tiago Silva mund të rikthehet sërish te Milani. Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave drejtori sportiv, Leonardo, i ka dhënë detyrë vetes për të bindur bashkëpatriotin e tij që ti bashkohet sërish Milanit. Rikujtojmë, Silva pikërisht nga rradhët e skuadrës së njohur italiane gjatë vitit 2012-të i

Ja cili arbitër do të referojë ndeshjen Shkëndija-Shkupi

Federata e futbollit të Maqedonisë ka caktuar emrat e arbitrëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e javës së 13-të, që në program janë të dielën, njofton ‘infOSport.mk’. Përballjen midis dy skuadrave shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit në Tetovë do ta ndajë arbitri nga Ohri, Marjan Markoski, të cilin