Bajrami: Ndaj Shkëndijës do na mjaftonte edhe një barazim

Java e 13-të në elitën e futbollit vendor sjellë përballjen midis dy ekipeve shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit. Që të dyja skuadrat në këtë ndeshje futen pas fitoreve ndaj skuadrave nga Strumica fundjavën që lamë pas. Shkëndija në Strumicë mundi Bellasicën, teksa FC Shkupi në Çair mundi Akademia Pandevin. Pikërisht

Bajerni nuk fiton sërish, Dortmundi thellon diferencën ndaj ‘bavarezëve’ (VIDEO)

Kampionët në fuqi të Bajernit të Munihut kanë zhgënjyer sërish tifozët e tyre, teksa sot në ndeshjen e javës së 10-të barazuan 1:1 ndaj skuadrës së Frajburgut, duke mbetur tashmë 4 pikë larg Dortmundit që mundi në transfertë Volfsburgun. https://www.youtube.com/watch?v=gCUx-BLg2xE Golin e vetëm për ‘verdhezinjtë’ e realizoi Marko Reush në minutën e

Interi superior, demolon Xhenoan! Naingolan rikthehet me gol (VIDEO)

Interi është rikthyer sërish në pozitën e dytë, duke i marrë të njëjtën skuadrës së Napolit, që mbrëmë kishte mundur Empolin dhe ishte renditur përkohësisht pas Juventusit në pozitën e parë, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra e Spalletit në ndeshjen e parë të së shtunës në kuadër të javës së 11-të në ‘Xhuzepe

Genç Kalemler sundon me Gostivarin, Korabi superior ndaj Vëllazërimit

Genç Kalemler sundon qytetin e Gostivarit. Skuadra e trajnerit Birol Topçiu edhe në ndeshjen e dytë të sezoniti ndaj rivalit lokal, Gostivarit, doli fitues, njofton ‘infOSport.mk’. Doli të jetë kjo një super ndeshje me shumë kthesa në rezultat, por edhe me shumë emocione, të cilat ishin të pranishme deri në

Nurmagomedov pyet Mejvedhërin: Ku je?

Khabib Nurmagomedov mezi po pret përballjen me Flojd Mejvedhër brenda oktogonit. Dagestanezi në profilin e tij në  ‘Instagram’ kishte publikuar një video, në të cilën boksieri amerikan ndodhet brenda kafazit. Në këtë video Khabib kishte shkruar: ‘Ku je?’ Ishte vetë Nurmagomedov, ai i cili sfidoi Flojd Mejvedhërin për një luftë, e cila

Milani nis bisedimet me Ibrahimoviç

Milani ka nisur bisedimet me sulmuesin e Los Anxheles Galaksi, Zlatan Ibrahimoviç. Suedezi 37-vjeçar planifikon të largohet nga MLS liga amerikane gjatë merkatos së janarit dhe të rikthehet në futbollin europian. Sipas ‘La Gazzetta dello Sport’, bisedimet midis ‘rossonerëve’ dhe Ibrahimoviç po ecin në rrugën e duhur, mirëpo problemi mund të

Bilja do të mungojë për dy muaj

Mesfushori i Milanit, Lukas Bilja do të mungojë nga fushat e futbollit për rreth dy muaj, për shkak këputjes së muskujve të viçit. Argjentinasi pësoi një dëmtim gjatë nxemjes para fillimit të ndeshjes kundër Xhenoas të mërkurën. Të premten Bilja iu nënshtrua ekzaminimeve më të detajuara mjekësore në skener, ndërsa rezultatet

Futbollisti shqiptar shënon golin më të shpejtë në Gjermani!

Futbollisti me origjinë shqiptare, Ardian Morina, ka hyrë në historinë e futbollit gjerman, teksa ka shënuar golin më të shpejtë në ndeshjen e 1/16 së finales së Kupës, që skuadra e tij Ulm e zhvilloi ndaj Dyzeldorfit. 24-vjeçari Morina shënoi gol vetëm pas 14 sekondave lojë, duke kaluar në epërsi skuadrën