E pabesueshme: Presidenti i Interit Zhang nuk njeh yllin e skuadrës  së tij

Shumë tifozë shqiptarë i njohin të gjithë futbollistët e skuadrave të zemrës? Me siguri ndër ata janë edhe fansat e Interit në vendin tonë, të cilët jo vetëm që i njohin futbollistët, por mund të flasin edhe rreth së kaluarës, cilësive dhe pikave të dobëta. Megjithatë, në klubin ‘zikaltër’ ekziston dikush,

Hakan Çalhanoglu rikthehet në Bundesligë

Mesfushori i Milanit, Hakan Çalhanoglu mund të rikthehet në Bundesligën gjermane. Është 'Tuttosport' ajo që ka publikuar lajmin gjatë ditës së sotme, duke potencuar se turku nuk po kalon një periudhë të mirë tek “Rossonerët”, dhe se preferon rikthimin në Gjermani. Dy klubet gjermane, RB Leipzig dhe Ajntraht Frankfurt raportohet se janë dy

Klop vendos, Shaqirin nuk udhëton në Beograd

Jurgen Klop e ka lënë jashtë ekipit Xherdan Shaqirin, që do të udhëtojë drejt Beogradit, për të luajtur ndeshjen e Ligës së Kampionëve, kundër Crvena Zvezda. Klubi nga 'Enfilld Roud' e ka marrë këtë vendim për shkak të polemikave që mund të lindin në kryeqytetin serb nga prania e Xherdan Shaqirit,

‘Football Leaks’ zbulon marrëveshjen e dyshimtë midis Interit dhe Bajernit për Shaqirin

‘Football Leaks’ ka zbuluar se Interi ka kaluar rregullat financiare të ‘Fair Play-it’ financiar  duke nënshkruar zyrtarisht me Xherdan Shaqirin nga Bajern Munihu në vitin  2015-të. Dokumentet u shfaqën në faqen zvicerane ‘Tagesanzeiger.ch’ dhe gazetën gjermane ‘Der Spiegel’ dhe janë pjesë e hetimit shumë-kombëtar të email-ave të hakuar të klubeve të