Atl. Madridi iu hakmorrë Dortmundit (VIDEO)

Atletiko Madridi  mundi Borusinë e Dortmundit me rezultatin 2:0, duke u barazuar në këtë mënyrë me skuadrën gjermane në krye të renditjes tabelare të grupit ‘A’, njofton ‘infOSport.mk’. Saul Niges dhe Antuan Grizman ishin të saktë për skuadrën e Diego Simeones, duke shënuar nga një gol në secilën pjesë. Në këtë

Ikardi shpëtoi Interin, duke i marrë fitoren nga duart Barcelonës (VIDEO)

Skuadra e Interit ka barazuar 1:1 me Barcelonën në ndeshjen e xhiros së katërt në kuadër të grupit B, njofton ‘infOSport.mk’. Të dy golat në këtë ndeshje u shënuan në pjesën e dytë, më saktësisht vetëm në 7 minutat e fundit të takimit. Ishte Malkom ai i cili kaloi në epërsi

Dy derbit e mbrëmjes në tokën italiane mbyllen me barazime, Atl.Madridi i hakmerret Dortmundit

Dy ndeshjet derbi të mbrëmjes së sotme që u zhvilluan në tokën italiane, Inter – Barcelona dhe Napoli – PSZH u mbyllën me barazime identike 1:1, njofton ‘infOSport.mk’.  Në ndeshjen e grupit ‘B’ të zhvilluar në ‘Xhuzepe Meaca’ të dy golat erdhën në pjesën e dytë, me Barcelonën që avansoi

Zvezda befason Liverpullin e madh, Bryzh ngrin Monakon e Henry

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të mbrëmjes në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve Europian, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra e Crvena Zvezdës ka bërë befasinë më të madhe të ndeshjeve të sontme, duke mundur në stadiumin ‘Marakana’ Liverpullin e madh me  rezultatin 2:0. Milan Pavkov (22’, 27’) ishte

Pas disa ditëve në komë, vdes boksieri legjendar Daghio, pësoi një nokaut brutal (VIDEO)

Boksieri 49-vjeçar, Kristian Daghio ka vdekur pas një nokauti të pësuar në luftën e zhvilluar në Rangsit. Boksieri italian ka qenë shumë i popullarizuar në Tajlanë, ku ishte vendosur që para 10 viteve dhe ku më parë kishte pasur karrierë edhe në mau-tai (boks tajlandez) me gati 200 ndeshje. Daghio ka boksuar

Bomba e ditës, Agim Ibraimi gati për t’iu bashkuar Shkëndijës!

Aty ku e kishte nisur, aty pritet të rikthehet Agim Ibraimi, një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga vendi. Aktualisht pjesë e Domzhales në Slloveni, shtet në të cilin krijoi emër me skuadrën e Mariborit. Burime pranë ‘infOSport.mk’ bëjnë me dije se Agim Ibraimi është shumë afër akordit me drejtuesit

E mërkura sjellë ndeshjet e para çerekfinale të Kupës

Të mërkurën në futbollin vendor në program janë ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton ‘infOSport.mk’. Shkëndija në Tetovë përballë do të ketë Pobedën, ndaj së cilës do të kërkojë që të hakmerret për atë disfatë të papritur në ndeshjen kampionale, ndërsa gjithashtu edhe Rabotniçki do të bëjë çmos

Gjest i madh i futbollistit shqiptar, i shpëtoi jetën lojtarit kundërshtar (VIDEO)

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kamer Qaka ka bërë heroin në Rumani, teksa në ndeshjen e ditës së premte mes U. Krajova 1948 CS dhe Poli Iasi, kundërshtari, Valentin Mihaila humbi ndjenjat në fushë pas një goditje në nofull. Qaka i ndodhur shumë pranë kundërshtarit që humbi ndjenjat, nuk ka nguruar t’i

Stankovski publikon listën, me 3 shqiptarë në turneun kualifikues në Çeki

Seleksionuesi i përfaqësueses U19 të Maqedonisë, Goran Stankovski ka pubikuar listën e futbollistëve për turneun kualifikues për hyrje në Fazën Elite të UEFA-së, që nga data 14 deri më 20 nëntor do të zhvillohet në Kromeric të Çekisë. Në mesin e futbollistëve të ftuar bëjnë pjesë edhe tre futbollistët shqiptarë, edhe

Barcelona dhe Junajtedi në garë për ‘Ronaldon e ri’

Talenti i Benfikas, Ronaldo Kamara ka ndezur një garë të ashpër mes dy skuadrave gjigande të Europës, Barcelonës dhe Mançester Junajtedit. Siç raportojnë mediet ndërkombëtare, “Djajtë e Kuq” dhe ‘Katalunasit’ kanë rritur interesimin për supertalentin e skuadrës kampione të Portugalisë, e cila me siguri se dëshiron të nxjerrë më të mirën