Migjen Sherifi: Të gatshëm e presim ndeshjen ndaj Genç Kalemler

Të enjten Genç Kalemleri dhe lideri aktual, Labunishti do të zhvillojnë ndeshjen e parë të javës së 13-të në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton ‘infOSport.mk’. Është kjo pa dyshim një ndër ndeshjet më interesante të kësaj jave, në të cilën të dyja skuadrat futen me shumë optimizëm, sidomos pas

Xhengis Rexhepi ndahet me Sivasporin

Tekniku nga Maqedonia Xhengis Rexhepi nuk do të jetë më pjesë e stafit teknik të skuadrës së Superligës turke, Sivaspor. Rexhepi ishte ndihmës trajner te skuadra turke, ndërsa me dorëheqjen e numrit një të stafit teknik Tamer Tuna për shkak të rezultateve të dobëta, janë larguar edhe bashkëpuntorët e tij. “Kishim

Junajtedi fiton Juven vetëm në 5 minutat e fundit të takimit (VIDEO)

Derbi i mbrëmjes në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve midis Juventusit dhe Mançester Junajtedit u takoi këtyre të fundit, të cilët edhe se nuk ishin kundërshtarë më i mirë në fushë, në fund iu gëzuan fitores, edhe atë falë autogolit të Aleks Sandro, njofton ‘infOSport.mk’. Juventusi kishte

Super Ronaldo, super gol ndaj Junajtedit, e duartroket edhe Allegri (VIDEO)

Juventusi në minutën e 65-të ka kaluar në epërsi në përballjen ndaj Mançester Junajtedit, ndeshje kjo më interesante e mbrëmjes, njofton ‘infOSport.mk’. Kush tjetër përveç Ronaldos, i cili shënoi një super gol, kur me të parën goditi fluturimthi dhe nuk gaboi pasi shënoi një super gol, i cili morri duartrokitjet

‘Interi kinez’, mirëpo në Azi bëjnë festojnë me… himnin e Milanit (VIDEO)

Një video komike po qarkullon ditën e sotme në rrjetet sociale. Në takimin e sponsorit të Interit, ‘Suning’ në Kinë, ku ishin të pranishëm edhe shumë tifozë nga kontinenti aziatik, organizatorët kanë bërë një gafë gjatë momentit të himnit. Në sfond, është vënë himni i Milanit, ndërsa talljet nuk kanë munguar

Deklarata e Ramadanit pas disfatës ndaj Prishtinës: Merituam të paktën një pikë

Strategu shkupjan i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ishte ndarë i zhgënjyer pas disfatës që skuadra e tij e pësoi sot në derbi ndeshjen e javës së 10-të ( e mbetur) përballë Prishtinës. Feronikeli i tij u mund në shtëpinë e vetë nga Prishtina me rezultatin minimal 1:0, ku vendosi goli i Mario

Prishtina mund Feronikelin e Zekirja Ramadanit dhe merr kreun

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në derbi ndeshjen e javës së 10-të të mbetur në Superligën e Kosovës, duke mundur Feronikelin në transfertë me rezultatin minimale 1:0, njofton ‘infOSport.mk’. Golin e vetëm në këtë ndeshje për skuadrën nga kryeqendra kosovare e realizoi Mario Morina në minutën e

Fitore komode për skuadrat nga Strumica, Makedonija Gj.P fitore minimale ndaj Rabotniçkit

Dy skuadrat nga Strumica, Akademia Pandev dhe Bellasica kanë shënuar fitore me nga dy gola epërsi në përballjet e para të ¼ së finales së Kupës së Maqedonisë, teksa Makedonija GJ.P mundi minimalisht 1:0 Rabotniçkin, duke lënë gjithçka hapur për ndeshjen e kthimit. Akademia Pandev në terren vendas mundi Korabin e