Futbollistët dhe tifozët e Fenerbahçes nderojnë tifozin e tyre që vdiq nga sulmi në zemër në derbin ndaj Galatasarajit

Tifozët në fillim të takimit dhe futbollistët në fundin e takimit nderuan tifozin 22-vjeçar, Koray Şener, i cili vdiq nga një sulm në zemër gjatë derbi ndeshjes kundër Galatasarajit, që në program ishte të premten e kaluar. Për më tepër biletën për atë ndeshje, 22-vjeçari e kishte gjetur vetëm në minutat

Leonardo rikthen koloninë braziliane te Milani! Edhe një tjetër karioka vishet ‘kuqezi’!?

Me emërimin e Leonardos në postin e drejtorit sportiv, te Milani sërish pritet të sundojnë futbollistët brazilian, kur janë në pyetje futbollistët e huajt te kjo skuadër. Sipas informacioneve që vinë nga Italia, Milani po planifikon të nisë një ofertë për mbrojtësin e Sao Paulos, Rodrigo Caio. “Rossonerët” janë të interesuar që

Ventola: Ikardi do të ishte rezervë në kohën time te Interi

Të dielën, Atalanta dhe Interi do të jenë protagonistët e ndeshjes së mesditës. Një ballafaqim në “Atleti Axurri”, tek i cili Nikola Ventola është një “ish” i dyfishtë. I intervistuar nga “La Gazzetta dello Sport”, ish-qendërsulmuesi i njohur foli për sfidën në fjalë. Kur u pyet se cili është favorit, ai

Pato rikthehet te Milani?

Braziliani Aleksandre Pato dëshiron të kthehet te skuadra e Milanit. Siç raporton “SportMediaset”, sulmuesi brazilian i është ofruar disa herë drejtorit sportiv të ‘Rossonerëve’, Leonardo, me të cilin ka marrëdhënie shumë të mira. 29 vjeçari, i cili aktualisht është pjesë e klubit kinez, Tianjin Quanjian, dëshiron që sërish të vesh fanellën

Gabriel rikthehet në Europë, kësaj rradhe do të luaj në Premierligë!

Skuadra e njohur angleze e Uest Hamit dëshiron ta huazojë Gabriel Barbosa nga Interi, raporton “Sport Mediaset”. Gabriel aktualisht po luan tek Santosi i Brazilit në formë huazimi nga skuadra italiane, e cila mbeti e pakënaqur me performancën e brazilianit, i cili te ‘neroaxurrët’ kishte ardhur si një përforcim shumë i