Ylber Alili nominohet për lojtarin më të mirë në futsalin vendor për vitin 2018-të

Ylber Alili i Futsal Shkupit është njëri prej 3 lojtarëve të nominuar nga ana e Federatës së Futbollit vendor për  lojtarin më të mirë për vitin 2018-të, njofton ‘infOSport.mk’. Falë paraqitjeve të shkëlqyeshme me fanellën e skuadrës nga Çairi, kumanovari ka merituar një nominim të këtillë, ndërsa ka shumë gjasa

Serzhinjo: Ndaj Vardarit e rëndësishme të fitojmë dhe ti marrim tre pikë

Shkupi dhe Vardari do të përballen nesër në derbin e kryeqytetit në kuadër të xhiros së 14-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Atmosferë pozitive nga tabori “bardheblu” reflekton para kësaj sfide të rëndësishme, duke pretenduar fitoren në këtë derbi për festë dhe përmirësim në renditjen tabelare.  “Për mua

Nesër derbi i përjetshëm Shkupi-Vardari, “Shvercerat” ndezin atmosferë që sonte (VIDEO)

Java e 14-të në elitën e futbollit vendor dhuron derbin e përjetshëm midis Shkupit dhe Vardarit, njofton ‘infOSport.mk’. Ethet e këtij derbi kanë kapluar shumicën që ditë më parë, ndërsa grupi i tifozëve të skuadrës së FC Shkupit, ‘Shvercerat’, festën e kanë nisur që sonte. Ata nëpër rrugët e Çarshisë me

Dobrinko Ilievski te Maqedonia U21 fton vetëm një shqiptarë

Seleksionuesi i përfaqësueses U21 të Maqedonisë për dallim nga seleksionuesi i përfaqësueses A, Igor Angellovski po shpërfillë futbollistët shqiptarë, shkruan 'infOSport.mk'. Ai në prag të dy ndeshjeve miqësore që do ti zhvillojë në Mal të Zi gjatë këtij muaji, ka bërë zyrtare listën e futbollistëve, ku bie në sy vetëm emri

FC Prishtina bashkon treshen e frikshme, Ismaili-Petroviç-Agushi

Pas transferimit të dyshes, Taulant Ismaili dhe Ferid Agushi, ekipi i futsal Prishtinës gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe Dragan Petroviçin, njofton ‘infOSport.mk’. Bëhet fjalë për tre super lojtarë që kanë një karrierë mjaft të bujshme, ndërsa pas tyre kanë edhe shumë ndeshje të forta ndërkombëtare. Që të tre e

Juventus Serava mundi bindshëm Shkëndijën

Juventus Serava ka shënuar edhe fitoren e katërt këtë edicion në elitën e futsalit, ku në program gjatë këtyre ditëve janë ndeshjet e javës së 9-të, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra shkupjane në parketin e saj të enjten në mbrëmje mundi Shkëndijën me rezultatin 11:5. ‘Bardhezinjtë’ ishin dukshëm kundërshtarë më i mirë në

Ferid Agushi prezantohet te Futsal Prishtina

Njëri ndër më të mirët e futsalit vendor, Ferid Agushi është transferuar te futsal Prishtina. Këta të fundit kanë firmosur me lojtarin nga Kumanova dhe e kanë prezantuar para mediave si përforcimin më të madh. “Mendojë që kam zgjedhur klubin e duhur për tu transferuar. Ndjehem mirë këtu, pasi e njoh