Fitojnë të ‘mëdhenjtë’ e Bundesligës (VIDEO)

Dy skuadrat e mëdha në Bundesligë, Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Munihut nuk kanë gabuar këtë fundjavë, duke shënuar fitore në përballjet ndaj Frajburgut, gjegjësisht Verder Bremenit. Dortmundi falë golave të shënuar nga Marko Rojsh (40’) dhe Pako Alkaser (90’) shënoi fitore 2:0, ndërkohë Bajerni i Munihut ndërpreu serinë prej

Ferhan Hasani e bënë sefte në Arabi me dy gola ndaj Al Batin (VIDEO)

Ish kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani, ka gjetur golat e parë në kampionatin elitarë të Arabisë Saudite, duke realizuar një ‘dopietë’ në fitoren 3:1 të skuadrës së tij Al Fraed në transfertën ndaj Al Batin në kuadër të javës së 11-të, njofton ‘infOSport.mk’. Hasani golin e tij të parë në tokën

Boreci me super Mustafën në portë mund Tikveshin, konfirmojnë titullin kampion vjeshtorë në Lindje (VIDEO)

Boreci e ka mbyllur me fitore stinorin vjeshtorë në Ligën e Dytë – Lindje, duke mundur Tikveshin në ndeshjen e prapambetur me rezultatin minimal 1:0, njofton ‘infOSport.mk’. Golin e vetëm për skuadrën nga Velesi e realizoi Bojan Kolevski në minutën e 82-të, duke u konfirmuar njëherit edhe si goleadori i skuadrës

Gjithsej të etiketuara

Feronikeli i Ramadanit mposht Flamurtarin, rimer kreun sërish

Feronikeli i Zekirja Ramadanit ka shënuar fitore 2:0 në ndeshjen e javës së 17-të kundër Flamurtarit, duke mbyllur kështu me fitore pjesën e parë të garave në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Feronikeli ka arkëtuar tri pikë të mëdha në duel me ‘kuqezinjtë’ e Prishtinës, duke u ngjitur në krye

Antonio Konte rikthehet në Serie A, merr drejtimin e skuadrës nga kryeqyteti!

Skuadra e Romës thuhet se është në negociata për të angazhuar si trajner Antonio Konten, i cili do të zëvendësonte në këtë post trajnerin aktual të ‘ujqërve’, Euzebio Di Françesko. Drejtuesit e ‘Ujkeshës romake’  kanë humbur durimin me trajnerin e tyre pas formës së dobët të treguar këtë sezon në ‘Serie

ZYRTARE, FIFA i jep leje, një super futbollistë i bashkohet Kosovës

Një lajm shumë të madh ka marrë përfaqësuesja e Kosovës, e cila me paraqitjet e fundit në kuadër të Ligës së Kombeve ka mahnitur shumë shqiptarë, por edhe futbollin europian. Skuadra ‘dardane’ përveç që siguroi kualifikimin në ndeshjet gjysmëfinale të kompeticionit më të ri europian në nivel kombëtaresh, së fundmi