Juve gati të harxhojë 70 mln euro për transferimin e parë të janarit!

Juventus është shumë afër që ta bëjë transferimin e parë për merkaton e janarit. Skuadra kampione e Italisë dëshiron që ta shtojë edhe një opsion në repartin e sulmit, ndaj tashmë në shënjestër ka vënë sulmuesin e Fiorentinës, Federiko Kiza, ndryshe djali i Enriko Kiezas. Juventus ka kohë që po interesohet

Super Shaqiri dhe Liverpulli fiton me përmbysje Bërnlin (VIDEO)

Pas Shkodran Mustafit edhe Xherdan Shaqiri ka gjetur golin në ndeshjet e sotme të javës së 15-të në Premierligë, duke ndihmuar Liverpullin e tij për të shënuar fitore në ndeshjen në transfertë ndaj Bërnlit, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra e Liverpullit shënoi fitore 3:1, edhe përkundër disavantazhit që kishte nga minuta e 54-të,

Bufon flet për kalimin e mundshëm të Kavanit te Napolit!

Portieri i Paris Sen Zhermenit Xhanluixhi Bufon, është i sigurt se bashkëlojtari i tij, Edinson Kavani, nuk do të largohet nga skuadra kampione e Francës gjatë afatit kalimtar të janarit, duke ju dhënë kështu fund spekulimeve për transferimin e sulmuesit uruguaian te ish skuadra e tij, Napoli. Kavani pjesë e Napolit

Kryeministri shqiptarë, Rama elozhe për Canën: Loriku një shembull për sportin shqiptar

I pranishëm mes shumë figurave të njohura në ceremoninë e organizuar enkas për ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri shqiptarë mbajti një fjalim në këtë eveniment, ku i thuri elozhe Canës dhe përloti nënën e këtij të fundit. Në fjalën e tij, Rama u

Prezantohet filmi dokumentar për legjendën Lorik Cana

“DigitAlb”, me bashkëpunimin e fondacionit “Lorik Cana 5”, në kuadër të kontributit për artin dhe kinematografinë, prezanton premierën e filmit dokumentar “Lorik”, i realizuar nga gazetari Andi Deçka. “Lorik” është një prodhim i “DigitAlb” dhe i realizuar nga autori Andi Deçka, dedikuar jetës dhe karrierës së kapitenit legjendar të kombëtares shqiptare

Goli i Mustafit ndaj Mançester Junajtedit (VIDEO)

Derbi ndeshja e javës së 15-të në Premierligë midis Mançester Junajtedit dhe Arsenalit pas 45 minutave të para është mbyllur me barazimin 1:1, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte skuadra e Unaj Emerit, ajo e cila avansoi e para në këtë përballje falë golit të shënuar nga ana e futbollistit shqiptarë, Shkodran Mustafi.