Edhe një tjetër mirënjohje për Arbër Zenelin

Viti 2018, ka qenë i shkëlqyeshëm për Arbër Zenelin, si te përfaqësuesja e Kosovës, ashtu edhe te skuadra e tij në Holandë, Herenven... Arbër Zeneli është përzgjedhur në formacionin më të mirë të pjesës së parë të sezonit 2018/2019 në elitën e futbollit holandez. Viti 2018, ka qenë i shkëlqyeshëm për

Junajtedi nuk ndalet me Solskjaerin në krye, Çelzi rrëshqet në ‘Stemford Brixh’

Skuadra nga ‘Olld Traford’ sonte në ‘Sent Xhejms Park’ mundi Njukasëll Junajtedin me rezultatin 2:0... Mançester Junajtedi ka shënuar edhe fitoren e katërt me rradhë nën drejtimin e trajnerit Ole Gunar Solskjaer, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra nga ‘Olld Traford’ sonte në ‘Sent Xhejms Park’ mundi Njukasëll Junajtedin me rezultatin 2:0, me dy gola

Altiparmakovski ndahet me Laçin

27-vjeçari me origjinë nga qyteti i alfabetit, skuadrës së Laçit iu bashkua korrikun e vitit që lamë pas... Marjan Altiparmakovski më nuk do të jetë pjesë e Laçit. Sulmuesi maqedonas nuk plotësoi pritshmëritë e drejtuesve të skuadrës laçiane, të cilët me pëlqim të dyanshëm prishën kontratën para kohe, njofton ‘infOSport.mk’. 27-vjeçari me

Agim Ibraimi zgjedh mes Shkëndijës dhe milionave arabe!

Futbollisti tetovarë nuk ka vazhduar kontratën e tij me Domzhalen, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv i kësaj skuadre, Matej Orazhem... Agim Ibraimi edhe zyrtarisht është një futbollistë i lirë. Futbollisti tetovarë nuk ka vazhduar kontratën e tij me Domzhalen, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv i kësaj

10 transferimet më të mira të futbollistëve shqiptarë në vitin 2018

Padyshim lëvizja më e madhe është ajo e Xherdan Shaqirit, që la Stouk Sitin dhe nënshkroi për gjigandët e Liverpullit.... Viti që lamë pas, 2018-ta, solli shumë ndryshime tek futbollistët shqiptarë në futbollin europian. Shumë ndryshime klubesh, disa bën lëvizje u zgjedhën klube më të vogla se sa ku ishin, por që

E bujshme, kampionja e Kosovës, Drita kërkon futbollistin e kombëtares shqiptare!

Skuadra kampione në fuqi e Kosovës në futboll, FC Drita, bazuar në rezultatet dhe pozitën në të cilën ndodhet gjatë stinorit vjeshtorë, është shumë e vështirë që të mendohet se mund të përsërisin suksesin e vitit të kaluar. Ata në 17 xhiro, kanë realizuar vetëm 7 fitore, 2 barazime dhe 8 disfata, duke

Postimi i Kasiljas në ‘Twitter’ që shkatërroi Murinjon

Lufta ndërmjet Iker Kasiljas dhe Hoze Murinjos ka rifilluar pas më shumë se pesë vitesh, që nga koha kur tekniku portugez u largua nga Real Madridi. Ishte portugezi Murinjo që u rikthye të ‘thumbojë’ ish-gardianin e tij, duke thënë se ai është një 37 vjeçar dhe se koha e tij te përfaqësuesja

Lovren zbulon një video me Shaqirin dhe Salahun

Dejan Lovren që ka publikuar një video duke bërë shaka me Xherdan Shaqirin dhe Mohmaed Sallahun gjatë një udhëtimi për një ndeshje futbollistike... Harmonia në një skuadër është çelësi i suksesit, ndërsa kjo po ndodh te Liverpulli, që po vazhdon sigurt drejt titullit të parë pas 29 vitesh në Premierligë. Djelmoshat e Jurgen

Bujamin Asani ndërpret bashkëpunimin me KF Ferizajin

Futbollisti nga Shkupi Bujamin Asani nuk është më pjesë e KF Ferizajit. Asani ka ndërprerë bashkëpunimin me skuadrën kosovare për shkak të problemeve financiare, ndërsa të njejtën e konfirmoi edhe vet shkupjani për “InfOSport.mk”. Asani te Ferizaji u transferua në fillim të këtij sezoni, ndërsa para asaj ishte pjesë e Rabotniçkit të Shkupit. 30 vjeçari

Sportisti kosovar një hero i vërtetë, ndal personin që rrezikonte me kallashnikov (VIDEO)

Jo rastësisht mban epitetin e njeriut më të fortë Kosovë, e ky është Bujar Muli i cili me fuqinë e tij fizike ka mahnitur mbarë Kosovën. Por përveç kësaj Muli njihet edhe si një besimtar dhe person i përkushtuar në punën që kryen tani jashtë vend si sigurim i një klubi nate. Se sa është