Bllazhevski ndahet me Tiranën, Rabotniçki dhe FC Shkupi i vihen pas!

Dejan Bllazhevski me shumë gjasa do ti thotë lamtumirë Tiranës dhe do të rikthehet në Maqedoni vetëm pas 6 muajve të kaluara te skuadra me më shumë trofe në Shqipëri, njofton ‘infOSport.mk’. Edhe përkundër faktit se ka kontratë deri në qershorin e vitit 2019-të, si duket të dyja palët do të

Kukësi gati ti marrë Shkëndijës portierin Zahov!

Kukësi është skuadra më aktive e merkatos së dimrit në Superligën shqiptare. Skuadra nga Verilindja e Shqipërisë ditë më parë arriti që të transferojë një ndër dëshirat e Shkëndijës, Eduart Rrocën, ndërsa tashmë drejtuesit e kësaj skuadre janë të gatshëm që nga skuadra tetovare të marrin edhe portierin standard, Kostadin

Kampionët nuk dorëzohen, Mançester Siti i shkaktoi disfatën e parë Liverpullit të Shaqirit (VIDEO)

Mançester Siti i ka shkaktuar disfatën e parë Liverpullit, duke bërë shumë më interesante luftën për titulliln e kampionit në Premierligën angleze, njofton ‘infOSport.mk’. Në ndeshjen më të rëndësishme të këtij sezoni në elitën e futbollit anglez, Mançester Siti në ‘Etihad Stadium’ mundi ekipin e Jurgen Klop me rezultatin 2:1. Kun

Ronaldo mundi dy kampionët e Botës edhe për një çmim tjetër në karrierë

Për të tretin vit me rradhë Kristiano Ronaldo ka fituar çmimin në klasifikimin e ‘Globe Soccer Aëards’. Portugezi u shpall më i miri për vitin 2018, duke lënë pas vetes kampionët e Botës, Kilian Mbape dhe Antuan Grizman, teksa bartësi i ‘Topit të Artë’, Luka Modriç fare nuk kishte qenë

Stojkoski i FC Shkupit prezantohet te Akademia Pandev

Ashtu edhe siç paralajmëruam ditë më parë, Kristijan Stojkoski i FC Shkupit pjesën e dytë të sezonit 2018/2019 do ta kalojë si futbollistë i Akademia Pandev, njofton ‘infOSport.mk’. 27-vjeçari Stojkoski për 16 muaj të plotë ishte pjesë e FC Shkupit, për të cilën skuadër regjistroi 52 ndeshje, 11 gola dhe 12

ZYRTARE, Monako transferon brazilianin e Shalke 04, Naldo

Skuadra e Monakos që këtë vit ndryshe nga herave tjera po lufton për mbijetesë në elitën e futbollit francez, ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit 36-vjeçar të Shalke 04, Naldo. Braziliani me skuadrën nga Monte Karlo ka nënshkruar kontratë një vjeçare për një shumë prej 1.2 milion euro. Gjatë këtij sezoni Naldo me

Milionat kineze shpëtojnë Malkom…por edhe Barcelonën!

Milionat kineze me shumë gjasa do të shpëtojnë brazilianin Malkom, por njëkohësisht edhe Barcelonën, që është e gatshme të lirohet sa më parë nga shërbimet e futbollistit të saj, i cili nuk përmbushi pritshmëritë e drejtuesve dhe trajnerit Ernesto Valverde. Sulmuesi brazilian Malkom, u transferua te Barcelona në momentin e fundit

Juventusi arrin akordin me mesfushorin e Arsenalit, Ramzi

Juventusi duket se ka arritur akordin për të transferuar në Torino mesfushorin uellsian të Arsenalit, Aron Ramzi. Siç informojnë mediat italiane, Ramzi brenda muajit janar pritet të zyrtarizohet te kampionët e Italisë, pasi sipas tyre drejtori sportiv i “bardhezinjve”, Paratiçi ka arritur të bindë futbollistin dhe menaxherët e tij, që