Ekskluzive, Mevlan Adili pranë largimit nga Shkëndija!

Mbrojtësi shkupjan Mevlan Adili është pranë largimit nga Shkëndija e Tetovës. Ashtu siç mëson “InfOSport.mk” nga burime jozyrtare, shkupjani po i kalon ditët e fundit në taborin e kampionëve në fuqi. I pakënaqur nga hapësirat e pakta të dhëna për lojë, Adili ka shprehur dëshirën për largim nga rradhët e kampionëve

Eliminohet serbi nga turneu i Dohës

Tenisti serb Novak Djokovic është eliminuar sot nga turneu u Dohës, pasi u mund në gjysmëfinale nga spanjolli Roberto Bautista me rezultatin 2-1 (3-6, 7-6, 6-4). Numri 1 në botë fitoi me lehtësi 6-3 setin e parë dhe u duk se do të shkonte me lehtësi në finalen e këtij

Paketa edhe zyrtarisht i Milanit

Skuadra e Milanit edhe zyrtarisht ka njoftuar për transferimin e mesfushorit brazilian, Lukas Paketa nga rradhët e Flamengos. Futbollisti i lindur në vitin 1997 ka vënë firmën mbi kontratë, që e lidh atë për 4 vite e gjysmë me Milanin. Lajmi ishte publikuar edhe në sajtin zyrtarë të ‘rossonerëve’. Paketa shokëve të

Gjithsej të etiketuara

Ish-reprezentuesi i Italisë bëhet pronar i një klubi

Ish-lojtari i Roma, Liverpool dhe Juventus Alberto Aqulani ka blerë Spec Montesacro 1908, pikërisht klubin ku ka nisur karrierën si futbollist. 34-vjeçari ka dalë nga akademia e Roma-s, por në fillim është zbuluar duke luajtur për ekipin amator. Tani ish-lojtari i Italisë ka vendosur të rikthehet aty ku ka nisur gjithçka, duke

Shkëndija përballë skuadrës së ish trajnerit të saj Bruno Akrapoviç

Shkëndija e Tetovës prej sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ndërkohë drejtuesit bashkë edhe me stafin teknik janë duke punuar rreth ndeshjeve miqësore që skuadra e tyre do ti zhvillonte në kuadër të kësaj faze përgatitore. ‘infOSport.mk’ mëson se një ndër ndeshjet miqësore që Shkëndija do ti zhvillojë

Velinov: Te Akademia Pandev erdha për të luajtur në Europë

Sulmuesi Stojançe Velinov gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht është prezantuar si futbollist i ri i Akademia Pandev, që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e tretë, menjëherë pas dy skuadrave të para në renditje, Shkëndijës dhe Vardarit. Pikërisht kjo ka qenë edhe arsyeja që Velinov ka pranuar të jetë pjesë

Fatjon Jusufi i bashkangjitet Asanit te Partizani i Tiranës

Marrëveshja ishte arritur prej ditësh, por vetëm sot ka ardhur firma mbi kontratë dhe zyrtarizmi nga Partizani. Fatjon Jusufi ka lënë Renovën në Maqedoni dhe ka mbërritur në Shqipëri, ku edhe do të provojë eksperiencën e parë si lojtar i të kuqve. “Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me Fatjon Jusufin. Mesfushori