Simeone bind uruguaianin Godin të shkoj te Interi

Diego Godin si duket po kalon momentet e tij të fundit te Atletiko Madridit. Emri i mbrojtësit uruguaian lidhet me një transferim te Interi, skuadër kjo që dëshiron të përforcojë repartin difenziv me këtë futbollistë shumë cilësorë. Informacionet e fundit nga Italia flasin se ‘transferimin e Diego Godin drejt skuadrës milaneze

Ajaksi zëvendësuesin e De Jong e shohin te shqiptari i Bajernit të Munihut

Frika nga largimi i mundshëm i De Jong, ka shtyrë drejtuesit e Ajaksit që të kërkojnë një alternativë për mesfushorin e talentuar holandez, i cili ditëve të fundit po lidhet me një transferim të mundshëm te skuadra kampione e Francës, Paris Sen Zhermen. Francezët janë të gatshëm të paguajnë rreth 150

Murinjo refuzon ish klubin e tij

Trajneri portugez Jose Mourinho e ka refuzuar një ofertë nga ish-klubi i tij, Benfica. Klubi portugez shihte tek Jose Mourinho njeriun e duhur për të marrë drejtimin e skuadrës pas shkarkimit të Rui Vitoria, por 55-vjeçari ka refuzuar ta pranojë detyrën. Skuadra e elitës së futbollit portugez e shkarkoi trajnerin 48-vjeçar

Liverpul e dëshiron me çdo kusht talentin turk

Liverpuli ka bërë një ofertë prej 30 milionë eurosh për mesfushorin e skuadrës së Trabzonsporit, Omur Abdulkadir, lajmi raportohet nga media britanike  “The Daily Mirror”. Futbollisti 19-vjeçar është kthyer prej një viti në një lojtarë stabël në formacionin e skuadrës turke, dhe rrjedhimisht kjo ka sjellë interesimin e shumë klubeve

Milani probleme me Trabzonsporin për dyshen Kuçka-Sosa, e denoncon në FIFA

Drejtuesit e Milanit po hasin në shumë probleme me homologët e tyre të klubit turk, Trabzonspor, pasi këta të fundit refuzojnë të paguajnë 13 milionë euro për dy futbollistët e blerë nga ana e skuadrës italiane. Bëhet fjalë për Jurai Kuçkan dhe argjentinasin, Sosa, për të cilët klubi turk ka refuzuar

Fabregas javën e ardhshme i bashkohet Monakos!

Mesfushori spanjoll, Ceks Fabregas karrierën e tij do ta vazhdojë në Francë te skuadra e Monakos, duke i dhënë lamtumirë në këtë mënyrë Çelzit, pjesë e së cilës skuadër është nga vera e vitit 2014-të, kur erdhi nga Barcelona. Sipas medieve britanike, Fabregas javën që vjen do të zbres në Monte

PSZH-ja me ofertë serioze për kroatin e Juves, Manxhukiç

Skuadra kampione e Francës, Paris Sen Zhermen po përgatitet për transferimin e sulmuesit të Juventusit, Mario Manxhukiç. Sipas “CorSport”, PSZH-ja po përgatit një mega ofertë për kroatin 32 vjeçar, i cili këtë edicion po shkëlqen me Juven si në ‘Serie A’, ashtu edhe në ndeshjet e Ligës së Kampionëve Europian. Ajo që

Dy skuadrat londineze vihen pas Kessie!

Dy skuadrat londineze Totenhami dhe Çelzi janë gati të “përballen” me njëra-tjetrën për të marrë shërbimet e mesfushorit të Milanit, Frank Kesie. Sipas mediave italiane, edhe pse është një nga futbollistët më të rëndësishëm të skuadrës, ‘kuqezinjtë’ mund të jenë të detyruar ta shesin 22-vjeçarin për shkak të problemeve që ata

Gabiadini i gatshëm të rikthehet në ‘Serie A’

Sulmuesi i Sauthemptonit, Manolo Gabiadini mund të rikthehet në ‘Serie A’, edhe atë te skuadra që e bëri të famshëm, Sampdoria. Pjesë e skuadrës nga Xhenoa, Gabiadini ishte nga viti 2013 deri në vitin 2015, para se të transferohej te Napoli. Klubi nga Genova kërkon që ta marrë sulmuesin në formë

PSZH-ja godet Juven dhe Barcelonën, 150 milion euro për dy yjet e Ajaksit

PSZH-ja është ende nën hetim nga UEFA mbi normat e “Fair Play-it Financiar”, por ndërkohë nuk ka ndërmend që të frenojë vrullin e saj në merkato. Madje, dominuesit e kampionatit francez kanë vendosur që të përgatisin një ofertë të frikshme për fuqizuar skuadrën e tyre në pritje të sezonit të ardhshëm,