Tre skuadrat shkupjane, FC Shkupi, Rabotniçki dhe Vardari nesër ndezin motorët

Tre skuadrat shkupjane, FC Shkupi, Rabotniçki dhe Vardari prej nesër do të ndezin motorët, me qëllim që sa më të përgatitur të presin stinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton ‘infOSport.mk’. ‘Bardhekaltërit’ do të tubohen në mëngjes tek stadiumi i tyre në Çair, për të udhëtuar më pas drejt Dojranit,

‘Shpërthen’ skandali në Spanjë: Gjyqtarët e VAR-it festojnë një gol kundër Real Madridit (VIDEO)

Në La Liga-n spanjolle ka shpërthyer një skandal i madh, teksa gjyqtarët e VAR me në krye Munuera Montero kanë festuar një gol kundër Real Madridit. Munera Montero ishte përgjegjës për dhomën e VAR-it në ndeshjen e shumë përfolur Real Madrid – Real Sociedad (0:2), teksa ekipit ‘madrilien’ i’u mohuan dy

FA Kupa, Vulverhemptoni bënë befasinë më të madhe, eliminon Liverpullin (VIDEO)

Vulverhemptoni ka mundur Liverpullin me rezultatin 2:1, duke eliminuar në këtë mënyrë në kuadër të rrethit të tretë të FA Kupës Angleze. Raul Himenes kaloi në epërsi Vulverhemptonin në minutën e 38-të, pas një gabimi të Xhejms Milner, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë Divok Origi arriti që të barazojë

Koha për transferime në Çair, Enes Azizi i pari që bashkohet me Shkupin

Pas largimeve të Bazhe Ilijoskit, Kristijan Stojkoskit dhe Blagoja Ljamçevskit që u zyrtarizua së fundi, te FC Shkupi ka ardhur koha për të sjellë përforcime të reja në skuadër. Kryesia e “bardhebluve” si duket ka bërë matematikat e duhura, duke mos u ngutur në veprime rreth prurjeve të reja përpara

Meksika zgjedh trajnerin e ri

Përfaqësuesja meksikane në futboll ka më në fund trajnerin e saj të ri dhe ai është argjentinasi Gerardo (Tata) Martinez. Lajmi është bërë i ditur sot nga Federata Meksikane e Futbollit, që ka njoftuar akordin me argjentinasin, për t’i besuar drejtimin e skuadrës për edicionin e ardhshëm. Gerardo Masrtinez është një emër

UEFA hetim për tjetër skuadër shqiptare për trukim

Pas Skënderbeut që është i dënuar me 10 vite pezullim të pjesëmarrjes në aktivitetet europiane, UEFA ka përfshirë në hetim një tjetër skuadër nga Shqipëria. Bëhet fjalë për Luftëtarin e Gjirokastrës, që mori pjesë këtë verë në eliminatoret e Europa Leagues, duke u eliminuar nga letonezët e Ventspils. Qeveria europiane e futbollit,

ZYRTARE, tetovari Maksuti vazhdon karrierën në Kosovë

Miran Maksuti shumë shpejtë ka gjetur skuadrën e tij të re. Pasi ditë më parë shkëputi kontratën me Renovë, sulmuesi tetovar ka vendosur që ti thotë ‘PO’ skuadrës shumë ambicioze të Llapit, që pjesën e parë të sezonit 2018/2019 në elitën e futbollit kosovar e mbylli në pozitën e tretë,

Arsenali kërkon të transferojë Xhejms Rodrigezin

Arsenal është i gatshëm që të shpenzojë një shumë të madhe parash për sulmuesin, Xhejms Rodrigez. Kolumbiani zyrtarisht është lojtar i Real Madridit, por që për dy sezone po luan në formë huazimi te gjigandët gjerman të Bajernit të Munihut. ‘Topçinjtë’ janë të gatshëm që të ofrojnë 63 milionë sterlina për ta

Pothuajse zyrtare, Tare te Lacio transferon futbollistin e Çelzit

Me Mauricio Sarrin në krye, te Çelzi po ndodh një ‘spastrim’ i futbollistëve, të cilët nuk po mund të gjejnë veten nën urdhërat e strategut italian. Në mesin e tyre është edhe Davide Zapakosta, i cili me shumë gjasa do të rikthehet në Itali. Mbrojtësi italian te Çelzi erdhi verën e vitit