FC Shkupi prezanton përforcimin e parë, në të kaluarën ishte pjesë edhe e PSZH-së

Atë që e paralajmëroi ‘infOSport.mk’ gjatë ditës së djeshme, sot u bë realitet. FC Shkupi në grumbullimin e parë në prag të sezonit pranveror bëri edhe prezantimin e portierit Enes Azizi, i cili vjen te ekipi bardhekaltër pas pensionimit nga futbolli aktiv i Suat Zendelit. Skuadra nga Çairi, kishte zbrazëtirë në

Magjitë e Rikardinjos në futbollin në palestër nuk kanë të ndalur (VIDEO)

Rikardinjo pa dyshim se është një ndër lojtarët më të mirë të futsalit, ndërsa një gjë të tillë ai dëshmoi edhe në ndeshjen e fundit të skuadrës së tij Movistar ndaj Levantes. Edhe pse ishte i kthyer me shpinë drejt golit kundërshtarë, Rikaridnjo me magjitë e tij bëri që me një

Shkëndija po interesohet për super talentin kosovar

Shkëndija e Tetovës viteve të fundit po luan një rol të rëndësishëm në futbollin tonë vendor. Skuadra tetovare sezonin e kaluar u kurorëzua me të dy titujt, duke u shpallur kampion dhe njëkohësisht duke fituar Kupën e Maqedonisë, ndërsa edhe me grupmoshat e reja arriti që të dalë kampion në

PSZH premion e fituar i’a falë ekipit kundërshtarë  

Drejtuesit e Paris Sen Zhermenit vendosën që të shpërblejnë ekipin e divizionit të pestë, Pontivi, njëherit kundërshtarin e tyre në kuadër të 1/32 së finales së Kupës së Francës, transmeton ‘infOSport.mk’. Ashtu edhe siç pritej Paris Sen Zhermeni doli fitues në këtë përballje me rezultatin 4:0, ndërsa premion e fituar nga

Raundi i katërt i FA Kupës sjellë super përballjen, Junajted-Arsenal

Sonte ka përfunduar edhe ndeshja e fundit e raundit e tretë të FA Kupës angleze, e që solli një surprizë shumë të madhe, pasi Vulverhemptoni eliminoi liderin aktual dhe favoritin e madh, Liverpullin. Vulverhemptoni shënoi fitore 2:1, duke iu  hakmarrë skuadrës së Jurgen Klop për atë disfatë në kampionat (0:2), ndërsa