Vardari transferon brazilianin Zhunior

Skuadra nënkampione e Maqedonisë Veriore, Vardari edhe përkundër problemeve financiare dhe buxehtit dukshëm të shkurtuar, ka arritur që në rradhët e veta të sjellë një emër të ri në prag të stinorit pranveror, ku si piksynim sërish do të ketë daljen në Europë, njofton ‘infOSport.mk’. Pjesë e ‘kuqezinjëve’ nga Shkupi për

Barcelona nuk heq dorë nga braziliani, Vilian

Barcelona po tregohet tepër agresive në këtë afat kalimtar. Shtypi britanik zbulon se ‘katalunasit’ kanë bërë një ofertë tjetër për brazilianin e Çelzit, Vilin, të cilin e kishin kërkuar edhe gjatë afatit kalimtarë të verës. Megjitatë këtë herë, gjithnjë sipas shtypit britanik, Barcelona vjen me një propozim më ndryshe. Drejtuesit ‘katalunas’ skuadrës

Vjen edhe largimi i 8-të nga rradhët e Sileksit

Një revolucion i vërtetë po ndodh te Sileksi, skuadër kjo që gjatë ditës së sotme la të lirë edhe sulmuesin e krahut të majtë Aleksandar Panovski. Është ky futbollisti i 8-të që largohet në këtë afat kalimtarë të janarit, duke pasur parasysh se më parë skuadrën nga Kratova braktisën Filip

Probleme për Etrit Berishën, Gollini në vend të tij

Etrit Berisha do të mungojë në sfidën përballë Kaljarit, në Kupën e Italisë. Portieri i kombëtares shqiptare nuk do të qëndrojë jashtë për shkak të rotacionit nga trajneri Xhan Piero Gasperini, por për shkak problemeve shëndetësore. Prishtinasi vuan nga një sindrom gastrointestinal dhe për këtë arsye nuk do të jetë as

Njihuni me futbollistin më të vjetër në Botë

Kazuoshi Miura është futbollisti më i vjetër në historinë e futbollit që sapo ka rinovuar kontratën si profesionist edhe për një vit me skuadrën e Yokohama në ‘J2 Ligue’ të Japonisë. Miura do të jetë plot 52 vjeç kur ti përfundojë kontrata me ekipin e Yokohoma, duke u bërë futbollisti

Makedonija Gj.P prezanton 3 përforcimet e para, priten ende firma

Skuadra e Makedonija Gjorçe Petrovit gjatë ditës së sotme ka prezantuar 3 përforcimet e para në prag të stinorit pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton ‘infOSport.mk’. Prej sot edhe zyrtarisht pjesë e ‘luanave’ nga Gjorçe Petrovi janë Benjamin Demir si dhe dy brazilianët, Andre Penalva dhe Paulo Eduardo Karvaljo. Megjithatë kjo

Renova shumë pranë transferimit të ish sulmuesit të FC Shkupit

Renova tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për sezonin e ri, ndërkohë drejtuesit e kësaj skuadre po punojnë në përforcimin e rradhëve të tyre me futbollistë cilësorë, njofton ‘infOSport.mk’. Pas Ermedin Ademit, Bojan Miovskit dhe Burhan Mustafovit, informacionet tona flasin se skuadra nga Xhepçishti është shumë afër sigurimit të firmës së

Fansat  përmes UEFA-s zgjedhin “Top-Formacionin” e tyre për vitin 2018-të

Përdoruesit e faqes së internetit të UEFA-s kanë zgjedhur “top-formacionin” e tyre ideal për vitin 2018. Ky votim ka zgjatur pak më shumë se një muaj i hapur dhe përmes kësaj mënyre është përzgjedhur ekipi i ndjekësve të “UEFA.com”. Më shumë se 1.8 milionë vota u regjistruan, me 85.167 përdorues të rinj,

UEFA pezullon nënkampionin e Botës dhe Europës për fyerjet ndaj Ramos

UEFA e ka pezulluar me një ndeshje mbrojtësin kroat, Dejan Lovren, për komentet ofenduese të bëra nëpërmjet rrjeteve sociale në drejtim të kombëtares spanjolle dhe kapitenit të tyre Serhio Ramos, pas fitores 3:2 në Ligën e Kombeve: ‘Spanjollët janë një tufë femrash’ – kishte shkruar Lovren, duke vijuar më pas edhe

Kreu i Federatës angleze vizitë në Tiranë, mbështet Dukën

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, vijon fushatën për t`u zgjedhur si Anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Kongresi i 43-të i UEFA-s do të mbahet në Romë me 7 shkurt 2019 dhe Duka shpreson që në tentativën e dytë t`ia dalë mbanë. Në fund të dhjetorit në Shqipëri