Juve pa shumë probleme u kualifikua në çerekfinale, eliminoi Bolonjën (VIDEO)

Bartësi i trofeut të Kupës, Juventusi pa shumë probleme ka mundur Bolonjën me rezultatin 2:0 në ndeshjen e 1/8 së finales. Golat për ‘biankonerët’, të cilët do të tentojnë edhe trofeun e pestë me rradhë në kuadër të Kupës së Italisë, i realizuan Bernardeski në minutën e 9-të dhe Mojs

Makedonija Gj.P prezanton edhe brazilianin e tretë

Brenda pak ditëve Makedonija Gj.P ka prezantuar edhe brazilianin e tretë gjatë afatit kalimtarë të dimrit, njofton ‘infOSport.mk’. Pas Paulo Eduardo Karvaljo dhe Andre Penalva, drejtuesit e skuadrës nga Gjore Petrovi gjatë ditës së sotme kanë prezantuar edhe mbrojtësin e krahut të majtë, Izaldo Braz Zhunior. Ky i fundit vjen si zëvendësues

Shkëndija mëson kundërshtarët në miqësoret e Turqisë

Shkëndija e Tetovës ka mbyllur javën e parë të përgatitjeve dimërore dhe stafi teknik gradualisht zmadhon intensitetin dhe ngarkesën në seancat stërvitore. Në bazë të planprogramit të ekipit të parë për këtë periudhë të përgatitjeve janë planifikuar të zhvillohen dy ndeshje kontrolluese. Kështu të mërkurën (16 janar) në qendrën sportive në Tetovë

Milani falë Kutrones eliminon Sampdorian (VIDEO)

Milani ka siguruar një vend për në ndeshjet çerekfinale të Kupës së Italisë, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra ‘kuqezi’ në 1/8 e finales eliminoi Sampdorian, pasi në kohën shtesë prej dy herë nga 15 minutua shënoi fitore 2:0. GOLAT NGA NDESHJA SAMPDORIA-MILANI, NDIQENI KËTU. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazim pa

Çelzi fiton dhe Njukasëll J. në zonën e ftohtë dërgon (VIDEO)

Çelzi ka marrë edhe fitoren e tretë në 4 ndeshjet e fundit në Premierligë, pasi sot në ‘Stemford Brixh’ me rezultatin 2:1 mundi Njukasëll Junajtedin e Rafa Benitez. Me këtë disfatë skuadra nga ‘Sent Xhejms Park’ tashmë renditet në zonën e ftohtë, duke rrezikuar rrënien nga Premierliga, teksa ‘blutë’ e

Ish sulmuesi i Shkëndijës vazhdon karrierën te Gjilani

Shpend Asani ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, te skuadra e Gjilanit, njofton ‘infOSport.mk’. Ish sulmuesi i Shkëndijës, i cili së fundmi ishte pjesë e Vëllazërimit të Kërçovës në Ligën e Dytë Perëndim, me skuadrën gjilanase ka nënshkruar deri në qershorin  e vitit 2020. Asani hapat

Gazetari shqiptar injoron emrin e Stojançe Stoilovit në Botërorin e hendbollit (VIDEO)

Kampionati Botëror në hendboll që po zhvillohet në Gjermani dhe Danimarkë po vazhdon me ndeshjet në fazën e grupeve, ndërsa pjesë e këtij kompeticioni është edhe përfaqësuesja e Maqedonisë që është e përfshirë në kuadër të grupit ‘B’. Maqedonia dje zhvilloi ndeshjen e parë në këtë Botëror, në të cilën fitoi