Milan-Napoli, super ndeshja çerekfinale në kuadër të Kupës së Italisë (VIDEO)

Skuadra e Napolit ka mundur me rezultatin 2:0 Sasuolon në ndeshjen e 1/8 së finales së Kupës së Italisë.  ‘Napolitanët’ kaluan në epërsi në minutën e 15-të me golin e shënuar nga Arkadiush Milik, ndërsa në minutën e 74-të Fabian Ruis vendosi rezultatin përfundimtarë të këtij takimi. https://twitter.com/NapoliAndNaples/status/1084566278117957641 Me këtë fitore Napoli

Shkëlqejnë Messi, Suarez dhe Kutinjo, festë në ‘Kamp Nou’ (VIDEO)

Barcelona pa shumë probleme ka realizuar edhe fitoren e 6-të me rradhë në kuadër të La Liga-s, pasi sonte në ‘Kamp Nou’ mundi ekipin e Eibar me rezultatin 3:0, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte kjo fitorja e 6-të me rradhë në kampionat për ‘katalunasit’, të cilët vazhdojnë të kryesojnë pa probleme renditjen tabelare,

Super De Gea dhe super Junajtedi vazhdon serinë e fitoreve (VIDEO)

Ka vazhduar seria e shkëlqyeshme e Mançester Junajtedit me Ole Gunar Solskjaer, pasi sot ‘Djajtë e Kuq’ sot mundën Totenhamin në derbi ndeshjen e javës së 22-të në ‘Uembli’ me rezultatin minimal 1:0, njofton ‘infOSport.mk’. Golin e vetëm për skuadrën nga ‘Olld Traford’ e realizoi Markus Rashford në minutën e 44-të

‘Ujqit’ kopjojnë ‘Ballistët’, nisin fushatën ‘HIB thuaj PO KF Ferizajt’

Skuadra e KF Ferizajit që garon në Superligën e Kosovës, ndodhet në një krizë të thellë financiare, ku si pasojë shumica e futbollistëve janë larguar, në mesin e tyre edhe shkupjani, Bujamin Asani, njofton ‘infOSport.mk’. Një situatë e këtillë si duket më së shumti ka prekur tifozët e kësaj skuadre, ‘Ujqit’,

Super asist i Pogbas, Rashford kalon në epërsi Junajtedin (VIDEO)

Mançester Junajtedi e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0 pjesën e parë në transfertën ndah Totenhamit në ndeshjen derbi të javës së 22-të në Premierligë, njofton ‘infOSport.mk’. Një super asist i francezit Poll Pogba në minutën e 43-të gjeti në thellësi sulmuesin Markus Rashford, i cili nuk fali dhe me të

Shaqiri ‘tallet’ me Interin: Nuk janë normal, këtë ma bën për të më shëruar

Futbollisti shqiptarë, Xherdan Shaqiri po kalon momente shumë të mira te skuadra kryesuese e Premierligës, Liverpulli, por sigurisht që nuk harron edhe periudhën e tij në Itali me skuadrën e Interit. Atë kohë i mendua se ‘zikaltrit’ kishin bërë blerjen më të bujshme me transferimin e futbollistit shqiptarë nga rradhët e

Vjen reagimi i Stoilov për TVM2, ja çfarë thotë!

Stojançe Stoilov, apo ‘lojtari me numër 5’ siç e quajti gazetari i TVM2, Mustafa Ademi gjatë transmetimit të ndeshjes së parë që Maqedonia e zhvilloi ndaj Japonisë, pas ndeshjes së sotme që ‘verdhekuqtë’ e zhvilluan ndaj Bahrein, i pyetur për rastin në fjalë, shkurtimisht tha: “Nuk kam koment, ajo është