Futsal Kombëtarja e Shqipërisë shkruan historinë, pjesë e saj edhe Alili dhe Neziri (VIDEO)

Kombëtarja e Shqipërisë në futsal ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në fazën ‘Elite Round’, që ju mundëson atyre që përmes ndeshjeve eliminatore të shpresojnë në një vend për në Botërorin e vitit 2020 që do të mbahet në Lituani, njofton ‘infOSport.mk’. Të përzgjedhurit e trajnerit Erind

Historia e francezit, të cilin Reali e paguante 28.000 euro në minutë për të fjetur në bankinë

Shumë pak njerëz mund ta mbajnë mend atë si lojtar të Real Madridit, mirëpo Julien Fobert u transferua në Madrid para dhjetë vjetësh dhe u largua nga ky klub vetëm gjashtë muaj më vonë, pasi kishte fjetur në stol gjatë një ndeshjeje. Futbollisti francez u transferua në “Santiago Bernabeu” më 2

Fatjon Jusufi largohet nga Partizani!

Futbollisti tetovarë, Fatjon Jusufi është larguar nga Partizani pa zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare. 23-vjeçari te skuadra nga Tirana u transferua me 4 janar, ndërsa edhe pse ishte pjesë e përgatitjeve në Turqi, ku edhe zhvilloi dy ndeshje miqësore kundër Sivaspor dhe Antalyaspor, ai me pëlqim edhe të drejtuesve të Partizanit

Partizani vjen me dy goditje pak çaste para përfundimit të merkatos

Skuadra e Partizanit, që aktualisht udhëheq me renditjen tabelare në Superligën shqiptare është treguar mjaft aktive edhe në ditën e fundit të merkatos së janarit, njofton ‘infOSport.mk’. ‘Të kuqtë’ nga Tirana me 31 janar fillimisht arritën marrëveshje me Kevin Mombilo, ndërsa pak çaste para orës 00:00, ata konfirmuan edhe marrëveshjen me

Burhan Aliji  i qëndron besnik Vëllazërimit

Burhan Aliji ka vendosur ti qëndrojë besnik skuadrës së Vëllazërimit, duke vendosur që ta respektojë kontratën e tij deri në fund të sezonit aktual, edhe përkundër ofertave të shumta që kishte në adresë të tij, njofton ‘infOSport.mk’. Vetëm dy minuta i janë dashur futbollistit kumanovarë që ti thotë “PO” presidentit Blerim

Maqedonia mund Greqinë, shënon edhe Ziberi

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal ka shënuar fitore 5:3 ndaj Greqisë në ndeshjen e parë të turneut parakualifikues që po zhvillohet në Shkup, e ku dy përfaqësueset e para nga gjithsej 4 në grup (bëjnë pjesë edhe Shqipëria dhe San Marino), do të kërkojnë dy vendet e para që do

Shqipëria i nisi me manita parakualifikueset  për Botërorin 2020 në futsal

Kombëtarja e Shqipërisë në futsal, pjesë e së cilës janë edhe dy lojtarët shqiptarë nga Maqedonia, Ylber Alili dhe Eljesa Neziri parakualifikueset  e vlefshme për kualifikim në fazën ‘EliteRound’ për eliminatoret e Botërorit të vitit 2020 që do të mbahet në Lituani, i ka nisur në mënyrën më të mirë,