Pollozhani shënon golin e karrierës, por arbitri i’a anulon!

Ndeshja e javës së 20-të midis Flamurtarit dhe Kukësit është mbyllur mes polemikave sidomos për një supergol të shënuar me roveshatë nga ana e futbollistit strugan, Artim Pollozhani. I njëjti u anulua, ndërsa në fund Flamurtari u mund nga skuadra kuksiane me rezultatin 1:2. Arbitri kryesor Olsi Sokoli anulimin e golit,

Mbrojtësi i Skënderbeut transferohet në Suedi

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës dhe njëherit anëtarë i skuadrës së njohur shqiptare të Skënderbeut, Fidan Aliti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar ndeshjen e tij të fundit me fanellën e skuadrës korçare, pasi sipas asaj që shkruajnë mediat shqiptare ai karrierën e tij do ta vazhdojë në Suedi te

ZYRTARE, Teuta rikthen në Shqipëri ish sulmuesin e Kombëtares shqiptare

Ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Vajushi është rikthyer në Superligën shqiptare. Shkodrani ka nënshkruajtur me skuadrën e Teutës së Durrësit,  ndërsa me shumë gjasa prezantimi i shkodranit do të bëhet nesër paradite. Me angazhimin e Vajushit, Teuta e Blendi Shkëmbit ka plotësuar organikën e saj në sulm, pasi arriti të

FC Shkupi dhe Sarajeva e mbyllin me barazim pjesën e parë (VIDEO)

Pjesa e parë e takimit miqësor midis FC Shkupit dhe Sarajevës u mbyll me barazim 1:1, njofton ‘infOSport.mk’. Fillimi i takimit i takoi skuadrës kundërshtare që u kanos me anë të Rahmanoviç, mirëpo që goditja e tij u ndal në traverzë, ndërsa po i njëjti futbollistë në minutën e 19-të

Asgjë nuk është Besa e Pejës, çfarë është Elazigspori turk! 22 përforcime brenda 2 orëve!

Skuadra kosovare e Besës nga Peja gjatë afatit kalimtarë të dimrit kishte transferuar plotë 15 futbollistë të rinj, dhe një gjë e tillë kishte përbërë lajmin kryesor në mediat shqiptare. Mirëpo një tjetër lajm i pabesueshëm vjen nga Turqia, e që ka të bëjë me skuadrën e Elazigspor. Klubi turk, që

Rekord për librin “Guinness”: Skuadra kosovare e Besës transferon 15 futbollistë!

Plotë 15-të futbollistë kanë zbarkuar në “Shahin Haxhiislami” për të ndihmuar Besën drejt rikthimit në Superligë, shkruan Gazetasheshi.com. Një numër ky që lirisht mund të kandidojë për librin e rekordeve “Guinness”. Në kampin pejan kanë zbarkuar emra të mëdhenj të futbollit kosovar si Robert Gjeraj, Shkëmbim Salihu, Elbasan Thaqi, Adnan Haxhaj e