E bujshme, futbollisti i Feronikelit e ka rrogën më të madhe se presidenti i Kosovës

Që prej pranimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA, janë rritur ndjeshëm rrogat që ofrojnë klubet kosovare për futbollistët e tyre. Ekipi nga Drenasi, Feronikeli, trajner i së cilës është shkupjani, Zekirja Ramadani, është kampion sa u përket rrogave të futbollistëve. Sipas mediave kosovare, futbollisti më i paguar në Superligë është Hamed

Patrioti me ‘bateria’, braktisi mbrëmjen për shkak gjuhës shqipe, iu gëzohet golave të shqiptarëve si i çmendur!

Patrioti me ‘bateria’, apo më mirë thënë lojtari me numër 5 lëshoi gala mbrëmjen e Agjensionit për Rini dhe Sport, kur kjo e fundit ndante çmimin e më të mirëve për vitin që lamë pas, për shkak se në të u fol në gjuhën shqipe, ndërsa i njëjti sonte iu

Renova dhe Labunishta ndahen miqësisht në Ohër

Renova gjatë ditës së sotme ka zhvilluar edhe takimin e 5-të kontrollues në kuadër të fazës së përgatitjeve, që skuadra nga Tetova po e zhvillon në Ohër, njofton ‘infOSport.mk’. Kundërshtarë i skuadrës ‘bardhekaltër’ nga Xhepçishti ishte skuadra strugane e Labunishtit, ndërsa ndeshja pas 90-të minutave lojë u mbyll me barazim

‘Shqiptarët mundën Shqipërinë’, Maqedonia përfundon e para në grup

Ndeshja derbi e grupit paraeliminatorë midis Maqedonisë dhe Shqipërisë e zhvilluar në Shkup është mbyllur me fitoren 3:2 të Maqedonisë, e ku protagonistë kryesor dolën të jenë futbollistët shqiptarë të Maqedonisë, njofton ‘infOSport.mk’. Sadat Ziberi realizoi dy gola për përfaqësuesen maqedonase, ndërsa një gol tjetër realizoi Taulant Ismaili, ndërsa kah

Sonte Maqedoni-Shqipëri!

Sonte në ndeshjen e fundit në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin në futsal do të përballen Maqedonia dhe Shqipëria. Edhe pse të dyja përfaqësueset kanë siguruar plasmanin në fazën elite të eliminatoreve, por ndeshja do të luhet për vendin e parë dhe për ta mbyllur turneun parakualifikues që u zhvillua

Jasir Asani mendon për fitoren e Partizanit! (VIDEO)

Sërish shkupjani, sërish Jasir Asani që vendos për fitoren e Partizanit në Superligën e Shqipërisë. Partizani ka marrë fitore të rëndësishme me shumë vuajtje ndaj Kamzës me rezultat 0:1 dhe atë falë golit të Jasir Asanit që realizoi në minutën e 56-të. Me këtë fitore shkupjani me Partizanin vazhdon kryesimin në