Zhegrova prezantohet te Bazeli, ja deklarata e tij pas prezantimit  

Talenti kosovar, Edon Zhegrova ka kaluar në rradhët e shumë herë kampionëve të Zvicrës, Bazel, te e cila skuadër do të luaj në formë huazimi deri në fund të sezonit 2019-2020. Në marrëveshjen mes dy klubeve ekziston një klazuolë, sipas së cilës drejtuesit e Bazelit mund të blejnë kartonin e

Naser Aliji debuton me fitore në një ndeshje zyrtare te Dinamo Bukuresht

Futbollisti kumanovar Naser Aliji ka bërë një debutim të suksesshëm me fanellën e Dinamos së Bukureshtit duke gjetur menjëherë fitoren e parë për të larguar ekipin e tij nga zona e rrezikshme e klasifikimit. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ishte protagonist në suksesin 3:0 të skuadrës së tij përballë Poli Iasi të

Besir Ramadani i FC Shkupit bëhet me skuadër të re

Besir Ramadani 6 muajt e ardhshëm do të jetë pjesë e skuadrës së Genç Kalemler që garon në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton ‘infOSport.mk’. Mbrojtësi shkupjan tashmë disa ditë po stërvitet me skuadrën nga Gostivari, ndërsa pa dyshim se do të jetë një super përforcim për skuadrën e Birol

Ekskluzive, Muhamed Useini ndahet me Flamurtarin!

Dashuria midis Flamurtarit dhe Muhamed Useinit ka marrë fund. Siç mëson ‘infOSport.mk’ mesfushori tetovar tashmë është një agjent i lirë, kjo për shkak mosrespektimit të afatit kohor nga ana e skuadrës vlonjate për pagesën e 5 pagave të mbetura ndaj tij. Useini kishte ankimuar çështjen deri në FIFA, ndërsa e njëjta

Ndodhi edhe kjo! Klubit kosovar njwri nga pwrforcimet i rezultoi këngëtar!

Liria bëri “boom” në afatin kalimtar të janarit duke i sjell në Prizren gjashtë futbollistë të huaj si përforcime për sezonin pranveror i cili do të fillojë pas pak javësh. Mirëpo, njëri prej këtyre lojtarëve të ardhur në Prizren ka befasuar pasi po rezulton me dy profesione. Fjala është për Martins

Kreu FFM-së Sejdini uron përfaqësuesen e Maqedonisë në Futsall për suksesin

Përfaqësuesja e futsallit të Maqedonisë me tre fitore kundër Greqisë, Shqipërisë dhe San Marinos mbylli me sukses paraqitjen në turneun parakualifikues dhe siguroi vend në fazën e rradhës për kualifikim në Kampionatin Botëror. Maqedonia në fazën kryesore në muajin tetor do të përballet me Ukrainën, Slloveninë dhe Kosovën, ndërsa turneu