Siti triumfon dhe merr kreun në Premier Ligë (VIDEO)

Manchester City arriti të triumfojë me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Evertonit, skuadrës tjetër të qytetit të Liverpoolit, dhe të rikthehet në vendin e parë të renditjes. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë, por vuajti të gjejë golat, të cilët i shënoi në minutat shtesë

“El Klasiko” pa fitues (VIDEO)

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, El Classico-ja e madhe Barcelona-Real Madrid, e cila u mbyll me rezultatin 1-1. E cilësuar si një finale e parakohshme, sfida prodhoi një 90-minutësh vërtetë spektakolar, ku të dy skuadrat kërkuan të fitonin, por tashmë finalistja mbetet të përcaktohet

“El Clasico”, shansi i fundit i Bejll te Real Madridi!

Garet Bejll duket se i ka mërzitur tej mase tifozët e Real Madridit me formën e tij të dobët gjatë këtij sezoni. Një prej zyrtarëve të “mbretërve” dhe ish-ylli i kësaj skuadre, Predrag Mijatoviç mendon se “ndeshja e sontme kundër Barcelonës në kuadër të Kupës së Mbretit, është shansi i fundit

ZYRTARE, mesfushori i Juves i bashkohet Pandevit te Xhenoa

Skuadra e Xhenoas edhe zyrtarisht ka nënshkruar kontratë me Stefano Sturaro. Xhenoa u pajtua para dy javësh për huazimin e përhershëm të lojtarit deri në fund të sezonit, por tashmë ka vendosur të aktivizojë një klauzolë të detyrueshme në marrëveshje me Juventusin. Sturaro kaloi pjesën e parë të sezonit si huazim te

Benatia: Dua që fëmijët e mi të rriten në frymën islame

Futbollisti maroken, Medhi Benatia është prezantuar si lojtari më i ri i ekipit të Al Duhail. Mbrojtësi 31-vjeçar u largua nga rradhët e skuadrës kampione të Italisë, Juventus, për t’u transferuar drejt Katarit, ku tashmë do të mbrojë ngjyrat e kampionëve të këtij vendi. Benatia pas prezantimit të tij treguar edhe

Useini edhe përkundër ndarjes me Flamurtarin, vërshohet me lëvdata nga tifozët vlonjat

Mesfushori tetovar, Muhamed Useini edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtumirën Flamurtarit. Edhe pse askush nuk e kishte menduar ndoshta një gjë të tillë, borxhi prej 5 pagave nga ana e drejtuesve të skuadrës vlonjate bëri që mesfushori nga Maqedonia të marrë një vendim të tillë. Edhe pse FIFA u kishte dhënë

Vëllazërimi huazon dy talentët e FC Shkupit

Bashkëpunimi midis Vëllazërimit të Kërçovës dhe FC Shkupit vazhdon edhe këtë vit, me skuadrën shkupjane që ka vendosur të huazojë dy talentë të saj te skuadra e trajnerit Bujar Islami, njofton 'infOSport.mk'. Fjala është për Jusuf Aliun dhe Altin Sefon, me këtë të fundit i cili në këtë mënyrë vazhdon qëndrimin

Pas Huan Felipe, Vardari vjen edhe me një tjetër përforcim

Edhe pse Vardari ende nuk e ka prezantuar brazilianin Huan Felipe, një gjë të tillë ka bërë faqja e njohur që merret me transferimet e futbollistëve në gjithë globin ‘transfermarkt.de’. Sipas kësaj të fundit Vardari dhe Felipe janë lidhur me një kontratë 6 mujore, ndërsa pjesë e ‘kuqezinjëve’ në stinorin pranveror