Barcelona ngec në transfertën me Atletik Bilbaon

Barcelona nuk ka shkuar më shumë se një barazim në transfertën ndaj Atletiko Bilbaos. Skuadra baske rezultoi një “kockë e fortë” për katalanasit, ashtu siç ka ndodhur shpesh në përballjet midis këtyre dy skuadrave. Leo Mesi qartazi nuk ishte në ditën e tij më të mirë, ndërsa mungesa e mesfushorit brazilian

Mesfushori i Kombëtares shqiptare rikthehet në Suedi

Mesfushori i Kombëtares, Astrit Ajdareviç ka gjetur zyrtarisht një skuadër të re dhe karrierën e tij do ta vazhdojë në kampionatin suedez aty ku ka firmosur me skuadrën e Djugardenit. Pas një aventure jo shumë të suksesshme në Greqi te AEK-u, Ajdareviç do të synojë që të arrijë sërish formën më

Interi hap thesin, 90 mln euro për futbollistin e Barcelonës

Pasi tentoi gjatë gjithë verës për të siguruar shërbimet e Luka Modriç, Interi është gati të hidhet në sulm për një tjetër kroat. Dëshira e madhe e ‘zikaltërve’ quhet Ivan Rakitiç, i cili nuk ka rinovuar kontratën me Barcelonën dhe po mendon largimin. Blerja e De Jong dhe mundësia për të

Super Rashica, dy gola brenda 23 minutave ndaj Augsburgut (VIDEO)

Milot Rashica po kalon një formë të shkëlqyer te Verder Bremeni. Djaloshi nga Vushtrria brenda 23 minutave arriti që të shënojë dy gola në takimin e sotëm të javës së 21-të kundër Augsburgut, ndaj së cilës skuadër Verder Bremeni vetëm gjatë 45 minutave të para po avanson me rezultatin 3:0. Rashica

Stinori pranveror në futbollin kosovar nis me përleshje mes tifozërive (VIDEO)

Stinori pranveror në futbollin kosovar ka nisur me përleshje mes tifozërive të Vëllaznimit të Gjakovës dhe Dritës së Gjilanit. Këto dy skuadra gjatë ditës së sotme në Gjakovë zhvilluan takimin çerekfinal, e ku në fund fitores iu gëzua skuadra gjakovare me rezultatin minimal 1:0. Në këtë ndeshje përveç tensioneve në tribuna