Sulmuesi shqiptar ndërprenë bashkëpunimin me skuadrën amerikane

Shkëlzen Gashi nuk është më pjesë e skuadrës amerikane, Kolorado Rapids. Këta të fundit kanë njoftuar se kanë ndërprerë bashkëpunimin me 30 vjeçarin shqiptar. “Klubi ka vendosur të heqë dorë nga Shkëlzen Gashi. Duam të falenderojmë Shkëlzenin për shërbimet e tij gjatë këtyre tre viteve dhe i urojmë atij gjithë të

Dy herë brenda katër ditëve, Barcelona triumfues sërish ndaj Realit në “Bernabeu”

Të njejtët kundërshtarë, i njejti stadium, por edhe i njejti fitues. Barcelona sërish triumfues ndaj Realit në “Santiago Bernabeu”. Pas asaj të së mërkurës kur eliminuan nga Kupa e Mbretit, skuadra katalanase fitoi edhe “Klasiken” në kampionat, duke mundur me shifra 0:1 madrilenët. Golin e vetëm të Barcelonës e realizoi Ivan

Tanevski: Ndeshjet me Vardarin gjithnjë interesante, besojmë në një rezultat pozitiv

E diela në futbollin vendor na dhuron ndeshjet e javës së 21-të, e  ku do të kemi mundësinë të shohim edhe një përballje mes skuadrave shkupjane, Vardarit dhe Makedonija GJ.P. Te këta të fundit po mbizotëron një atmosferë e mirë, sidomos pas barazimit me Shkëndijën në kampionat dhe fitoren në

Useini gati për debutim dhe rezultat pozitiv me Renovën ndaj Sileksit

Muhamed Useini është i gatshëm për të luajtur sërish me fanellën e Renovës, te e cila skuadër erdhi javë më parë nga rradhët e skuadrës së Flamurtarit. Ai skuadrës nga Xhepçishti iu bashkua që para fillimit të stinorit pranveror, mirëpo për shkak dokumentacionit jo të plotë, mungoi në dy ndeshjet