Juve ia humb “shpresat” Napolit për titullin

Juventusi “vret” përfundimisht garën për titull në Serinë A. Skuadra bardhezi fitoi 1-2 në “San Paolo” me Napolin ndjekës, me diferencën mes dy skuadrave që shkon 16 pikë. Në fakt, askush nuk kishte iluzione se ekipi i Ancelottit do të mund të bënte mrekullinë në pjesën e mbetur të kampionatit,

Shkëndija dhe Shkupi sipas planit, Renova me një lojtar më pak kthehet me barazim nga transferta në Kratovë

Shkëndija dhe FC Shkupi kanë shënuar fitore në ndeshjet e javës së 21-të në elitën e futbollit vendor, ndërkohë  vetëm barazim pa gola për Renovën në transfertën ndaj Sileksit në Kratovë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Xhepçishti që nga minuta e 39-të luajti me një futbollistë më pak në fushë, pas

Shkupi i shënon gol Akademia Pandevit pas 445 minutash

FC Shkupi ka ndërprenë serinë e Akademia Pandevit pa gol të pranuar në ndeshjet e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë,njofton “infOSport.mk”. Akademia Pandev deri në zhvillimin e këtij takimi nuk kishte pranuar gol plotë 400 minuta, mirëpo kësaj serie i erdhi fundi sot përballë skuadrës nga Çairi, që në

Akademia Pandev plotë 400 minuta pa gol të pranuar

Sukseset e Akademia Pandev këtë edicion kanë një emër dhe ajo është mbrojtja e tyre me në krye portierin Çubrakoviç, i cili plotë 400 minuta tashmë ruan rrjetën e tij të paprekur, njofton “infOSport.mk”. Për herë të fundit që ai është mposhtur në një ndeshje kampionale, është ndeshja e javës së