Omer Imeri në formë të shkëlqyeshme, tre ndeshje, tre gola në pranverë (VIDEO)

Omar Imeri nga Shkupi është futbollisti i momentit te Shkëndija e Tetovës. Lojtar klasi dhe formë mjaftë të shkëlqyeshme e sidomos në sezonin pranveror në kampionatin vendor. Mesfushori shkupjan ka shënuar në tre ndeshjet e zhvilluar në sezonin pranveror, madje në të parën, goli i tij vendosi edhe derbin me

Arbër Zeneli në formacionin më të mirë të fundjavës në “Ligue 1”

Arbër Zeneli e ka fituar vendin e titullarit në ekipin e tij të ri, Stade de Reims, pas paraqitjeve të shkëlqyeshme në ndeshjet e fundit, ndërsa këtë fundjavë që lamë pas ai u zgjodh edhe në formacionin më të mirë të javës në “Ligue 1”. Anësori i përfaqësueses së Kosovës bëri