Rrugëtimi i Ak.Pandev dhe Pobedës deri në gjysmëfinale

Sot në stadiumin “Mladost” në Strumicë mejdanin do të ndajnë Akademia Pandev dhe Pobeda, në ndeshjen e tyre të parë gjysmëfinale të Kupës. “infOSport.mk” ju sjellë rrugëtimin e tyre deri në këtë fazë, ku bien në sy dy fitoret e mëdha të Pobedës ndaj skuadrës kampione në fuqi dhe njëherit fituesit 

Bujamin Asani flet për ndeshjen gjysmëfinale të Kupës kundër Ak.Pandev

Gjatë ditës së sotme në futbollin vendor në program është ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, midis Akademia Pandev dhe Pobedës, njofton “infOSport.mk”. Do të jetë kjo një ndeshje e vështirë për skuadrën nga Prilepi, që tashmë 8 ndeshje kampionale nuk dinë për fitor. Megjithatë është shumë befasuese

Ak.Pandev dhe Pobeda sot në mejdan në 90-të minutëshin e parë

Akademia Pandev dhe Pobeda për herë të parë në historikun e tyre do të takohen në një ndeshje gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat në këtë ndeshje futen pas disfatave në ndeshjet kampionale si vendas. Akademia Pandev u mund nga Shkupi (0:2), duke i dhënë fund