Dy skuadra gjigande vihen pas kapitenit të Milanit, Romanjoli

Alessio Romanjoli është duke shkëlqyer këtë edicion me fanellën e Milanit. Kapiteni i “Rossonerëve” ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme dhe kjo ka bërë që të vijnë edhe oferta në drejtim të tij. “Tuttomercatweb” shkruan se Juventusi dhe Çelzi  janë në ndjekje të qendërmbrojtësit të talentuar italian. “Zonja e Vjetër” këtë vit është

Djali i Fadil Vokrrit akuza të rënda presidentit të FFK-së

Dita e sotme ka nisur me shumë polemika në Federatën e Futbollit të Kosovës. Shkak për këtë është bërë një konflikt midis Gramoz Vokrrit, djalit të ish-presidentit të FFK-së, Fadik Vokrri dhe presidentit aktual, Agim Ademi. Djali i të ndjerit Vokrri ka akuzuar kreun aktual të FFK-së për abuzime dhemungesë të

Zinedin Zidan rikthehet te Reali, por me një kusht!

Zinedin Zidan mund të rikthehet te Reali i Madridit. Sipas mediave iberike strategu i njohur francez mund të pranojë që të drejtojë sërish “madrilenët” vetëm në muajin qershor. Programi “Jugones” ka zbuluar informacione në lidhje me negocimet. Florentino Perez i ka dhënë urdhër Emilio Butragenjos për të bindur strategun e njohur

UEFA nis hetimin ndaj Mançester Sitit

Organi i pavarur i kontrollit financiar për klubet e UEFA-s, Investigatory Chamber, ka nisur një hetim formal ndaj kampionëve në fuqi të Anglisë, Mançester Sitit lidhur me një shkelje të mundshme të rregullores së “Fair-Play-it Financiar”. Lajmin e komunikon vetë qeveria e futbollit evropian në sajtin e saj zyrtar, duke shpjeguar

Plas te Reali, Ramos dhe Perez debat me tone të larta!

Eliminimi i Realit nga Liga e Kampioneve ka futur në kaos klubin madrilen, që ka humbur dhjetëra milionë euro dhe ka dalë nga gjithë objektivat sezonale që në mars. Situata në klub është shumë e nderë dhe pas ndeshjes kundër Ajax ka pasur edhe sherr mes presidentit Florentino Pérez e kapitenit

UEFA dënon Diego Simeonen për gjestin e turpshëm

Gjesti i Diego Pablo Simeones, kur Atletico e tij shënoi golin e dytë ndaj Juventusit, në sfidën e parë të fazës së 1/8-ave të Champions Leagues në “Wanda Metropolitana”, bëri xhiron e botës, pavarësisht ndjesës nga ana e teknikut argjentinas. Megjithatë UEFA hapi një hetim për këtë rast dhe analizoi me