Edi Rama premton zgjidhje të hënën për futbollin në Shqipëri

Takimi mes Kryemistrit Edi Rama dhe kreut të FSHF-së Armand Duka ishte vetëm një pikënisje për një tryeze të rrumbullakët, për të vënë përfundimisht pikat mbi “i” rreth situatës së pazakontë që po përjeton futbolli shqiptar, ku pas dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti u përjashtua nga Superiorja Kamza,

Rashica superior ndaj Shalke 04, golat e tij bëjnë diferencën (VIDEO)

Milot Rashica doli të jetë protagonistë në ndeshjen që skuadra e tij Verder Bremen e zhvilloi sonte si vendas përballë Shalke 04, njofton “infOSport.mk”. Rashica shënoi dy gola në fitoren 4:2 të skuadrës së tij, duke çuar në 6 numrin e golave të shënuar këtë edicion në Bundesligë. Rashica golin e tij

Alaba zëvendëson Marselon te Reali!

Reali i Madridit nuk i lë asgjë rastit, pasi thuhet se që tani ka gjetur zëvendësuesin e brazilianit, Marselo, emri i të cilit lidhet me një transferim te Juventusi. Është “Goal.com” që zbulon emrin e pasardhësit të Maeselos. Sipas tyre nl "Santiago Bernabeu" gjatë verës do të arrijë mbrojtësi austriak, i

Messi rikthehet te Argjentina

Lionel Messi është rikthyer në kombëtaren e Argjentinës. Më saktësisht, ai është pjesë e listës së publikuar dje nga trajneri Lionel Scaloni për dy miqësoret e marist, kundër Venezuelës dhe Marokut. Një lajm i madh për kampin Albiceleste, sepse kapiteni ishte larguar nga kombëtarja që nga zhgënjimi në Botërorin e

Ranieri rikthehet te Roma

Claudio Ranieri kthehet te Roma.  Trajneri që para pak kohësh mbylli aventurën e tij me Fulham-in ka marrë vendin e Di Francesco-s në drejtim të verdhekuqve. "Jemi të lumtur të lajmërojmë kthimin e Claudio Ranieri-t", ka deklaruar presidenti i Roma-s, Pallotta, nëpërmjet faqes zyrtare të Roma-s. "Objektivi që kemi tani është

“KE – U23”, Fati Vejseli do të duhet të luftojë për medaljen e bronzit

Mundësi shkupjan, Fati Vejseli, nuk i’a doli të sigurojë një vend për në finalen e madhe të Kampionatit Europian U23 që po mbahet në Novi Sad të Serbisë, pasi në gjysmëfinale në kategorinë deri 65 kg u mund nga gjeorgjiani, Edemi Bolkvadze, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë Vejseli mbetet në garë për të

Ndryshon shorti i Ligës së Kampionëve!

UEFA ka zbuluar se më 15 mars do të hidhet shorti i ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian. Risia është fakti se do të mësohen edhe kundërshtarët e mundshëm në gjysmëfinale. Institucioni më i rëndësishëm i futbollit ka njoftuar se do të ketë short edhe për finalen, por kjo bëhet vetëm

Monçi largohet nga Roma

Roma dhe Monchi kanë ndarë bashkëpunimin pas rreth dy viteve së bashku. Klubi italian ka njoftuar nëpërmjet një lajmërimi në faqen zyrtare për prishjen e kontratës me drejtorin sportiv nga Spanja. Monchi u kryqëzua nga tifozët se erdhi me një projekt të dështuar dhe Roma u eliminua nga Liga e Kampionëve, Kupa