Fitore infarkt e Futsal Shkupit ndaj Velesit, titulli shumë pranë (VIDEO)

Futsal Shkupi ka shënuar një fitore infarkt në derbi ndeshjen e Ligës së Parë në Futsal kundër Velesit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi shënoi fitore 7:5, edhe pse deri në minutën e 28-të ishte në disavantazh 1:4. Plotë 6 gola brenda 12 minutave lojë, apo në çdo 2 minuta, për të

Boreci pa probleme, ngecin ndjekësit e tij

Boreci pa shumë probleme shënoi fitore 3:0 ndaj Plaçkovicës në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, njofton "infOSport.mk". Figurë qendrore edhe në këtë ndeshje te skuadra nga Velesi doli të jetë, Marko Gjorgjievski, i cili realizoi dy gola, nga një në secilën pjesë (8', 84'), teksa një gol tjetër në minutën

Derbi strugan pa gola, Gostivari dhe Vëllazërimi humbin transfertat në Tetovë dhe Manastir

Derbi i Ligës së Dytë - Perëndim midis dy skuadrave strugane, Struga Trim Lum dhe Labunishtit është mbyllur me barazim pa gola, njofton "infOSport.mk". Ishte kjo një ndeshje shumë e luftuar nga ana e të dyja skuadrave, ku munguan rastet serioze, mirëpo jo edhe ndërhyrjet e shpeshta, që në fund bënë

Donat Aliu beson se nga Radovishi kthehen me 3 pikë

Tikveshi që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e dytë në Ligën e Dytë – Lindje, gjatë merkatos së dimrit në rradhët e  veta solli edhe talentin 19-vjeçar të Shkëndijës, Donat Aliu, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht ky i fundit në një prononcim për portalin tonë tha se ekipi është gati për përballjen

Alili i gatshëm për debutim me Gostivarin dhe fitore ndaj Teteksit

Ylber Alili gjatë merkatos së dimrit vendosi që të largohet nga Gobleni dhe ti bashkohet Gostivarit, skuadër kjo që sot në kuadër të javës së parë të stinorit pranveror do të përballet me Teteksin në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Alili në një prononcim për “infOSport.mk” tha se e gjithë skuadra të gatshëm

Dervishi: Ndaj Gostivarit vetëm për 3 pikë

Sot në Ligën e Dytë – Perëndim, përveç ndeshjes derbi midis Struga Trim Lum dhe Labunishtit, vëmendjen e tërheq edhe ndeshja mes skuadrave të Pollogut, Teteksit dhe Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e fundit, nuk ka të drejtë gabimi, ndërsa një gjë të tillë

Sot starton stinori pranveror në Ligën e Dytë! Në Perëndim e gjithë vëmendja te derbi strugan

Sot edhe zyrtarisht nis stinori pranveror në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë, ndërsa në Konferencën e Perëndimit, e gjitha vëmendja do të përqëndrohet në Ohër në stadiumin “Biljanini Izvori”, aty ku mejdanin do të ndajnë dy skuadrat strugane, që aktualisht mbajnë dy pozitat e para në tabelë, Struga Trim