Nexhipi: Si Barcelona pa Mesin, ashtu edhe Shkëndija pa Ibraimin! (VIDEO)

Derbi shqiptar Shkupi-Shkëndija i takoi skuadrës nga Çairi, që fituan kampionët me golin e vetëm të Muharem Bajramit. Ish-futbollisti dhe tashmë menaxher i futbollistëve Armend Nexhipi ka komentuar derbin në emisionin ‘Sportmania’, ndërsa ka vlerësuar se Shkupi shfrytëzoi mungesat e Shkëndijës dhe arriti që të fitojë dhe të merr tre

Ja si duket renditja tabelare pas 22 javëve në LPFM

Java e 22-të në elitën e futbollit vendor na dhuroi derbin ndeshjen mes skuadrave shqiptare, FC Shkupit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Para tribunave të stërmbushura në Çair FC Shkupi shënoi fitore minimale ndaj Shkëndijës, skuadër kjo që megjithatë vazhdon të kryesojë renditjen bindshëm me 8 pikë para Akademia Pandevit dhe

Armend Alimi, motori në mesfushë që i mungoi dje Shkëndijës!

Shkëndija të dielën në Çair pësoi disfatën e 3-të sezonale, duke u mundur minimalisht 1:0 nga FC Shkupi, skuadër kjo që tashmë 9 ndeshje me rradhë nuk dinë për disfatë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje te Shkëndija për shkak 5 kartonëve mungoi mesfushori Armend Alimi, mungesa e të cilit u vërejt

Rabotniçki humbi vendin e katërt, Shkupit po i buzëqesh Europa

Rabotniçki edhe pse konsiderohej si një ndër skuadrat favorite për pozitat dy dhe tre në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, 4 xhirot e para të stinorit pranveror nuk po tregojnë një realitet të tillë, pasi “romantikët” nga 12 pikët e mundshme, kanë arkëtuar vetëm 5, dy prej të cilëve