Messi i kundërpërgjigjet Ronaldos, në “Kamp Nou” shënohen plotë 6 gola (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës do të mbrojë nderin e Spanjës në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas fitores 5:1 në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales përballë Lionit, njofton “infOSport.mk”. Lionel Messi u dallua me dy gola të shënuar (18’ nga penaltia dhe 78’) dhe dy asistime, duke iu kundërpërgjigjur

Një Liverpull i shkëlqyeshëm nokautoi Bajernin midis Munihut (VIDEO)

Skuadra e Liverpullit ka shënuar fitore 3:1 ndaj Bajernit të Munihut në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve Europian. Për dallim nga ndeshja e parë në Angli që u mbyll me barazim pa gola, sonte ndeshja e zhvilluar në “Allianc Arena” prodhoi më shumë emocione

Angellovski: Të fitojmë për jubileun e Goran Pandevit!  

Në ndeshjen kundër Letonisë, kapiteni i përfaqësueses së Maqedonisë, Goran Pandev do të zhvillojë ndeshjen e 100-të të tij. Seleksionuesi Angellovski në konferencën e zhvilluar sot tha se duhet të respektohet kapiteni për jubileun. “Goran Pandev do të luajë ndeshjen e 100-të me fanellën e Maqedonisë. E dimë të gjithë se

Angellovski publikon listën për ndeshjet kundër Letonisë dhe Sllovenisë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë Igor Angellovski ka publikuar listën me futbollist që do t’i llogarit për dy ndeshjet e para kualifikuese për EURO 2020 ndaj Letonisë dhe Sllovenisë. Në përfaqësuesen ‘A’ janë rikthyer Darko Velkovski, Darko Çurlinov dhe Kire Markoski. Nga futbollistët standart të ftuar mungon Arian Ademi për

Shqipëria dhe Kosova në “luftë” për mbrojtësin e RB Salzburg

Ky duket se nuk është një moment i mirë për Shqipërinë dhe kërkesat që ka ajo për të afruar lojtarë. Pas Fiorin Durmishajt, një tjetër futbollist i ka thënë “jo” kuqezinjve, pro jo duke menduar për një kombëtare tjetër, por për klubin ku është transferuar në këtë sezon. Të njëjtën përgjigje

Gatuzo i shpëton pezullimit, por gjobitet me 15 mijë euro

Milani mund të buzëqeshë në prag të derbit, pasi organet disiplinore pranë Ligës Italiane të Futbollit, vendosën të mos pezullojnë trajnerin Xhenaro Gatuzo, për sfidën kundër Interit. Tekniku kuqezi u përjashtua nga arbitri në ndeshjen e të premtes së kaluar ndaj Kievos, pasi u përfshi në një debat të zjarrtë me

Barcelona-Lion, formacionet e mundshme dhe pak histori

Barcelona sonte ka gjasa të kualifikohet për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, gjithnjë nëse do të kalonin pengesën e quajtur Lion. “Katalunasit” sonte para tifozëve të vetë shihen si favorit përballë skuadrës franceze, ndaj së cilës në ndeshjen e parë në udhëtim kishin barazuar pa gola. Ndeshja e sontme në