Eliminohen Dinamo Zagrebi dhe Sevilja

Dy ekipet e fundit që kompletojnë fazën e çerekfinale në Liga Evropa janë Benfika dhe Slavia Praga. Kjo e fundit bën surprizën, duke eliminuar Seviljen me rezultat të përgjithshëm 6:5, ndërsa triumfin edhe kualifikimin e arriti pas 120 minutave lojë, pasi 90 minutat e rregullta u mbyllën me barazim 2:2

Arsenali përmbys francezët e Ren, Frankfurti eliminon Interin (VIDEO)

Arsenali ia doli të përmbysë skuadrën franceze të Ren, duke fituar me rezultatin 3:0 takimin e kthimit të 1/8 së finales në Liga Europa të zhvilluar sonte në Londër, njofton “infOSport.mk”. “Topçinjtë” në ndeshjen e parë të zhvilluar në Francë  kishin pësuar disfatë 3:1, dhe sonte ata duheshe të bëjnë mrrekulli,

Çallandes shpalli listën e futbollistëve për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 kundër Bullgarisë, më 25 mars. Për herë të parë pjesë e Kombëtares A do

Besir Demiri sërish jashtë listës së Kristian Panuçit

Seleksionuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi sot ka publikuar listën me futbollistët që do t’i llogaritë për ndeshjet ndaj Turqisë dhe Andorrës në kuadër të eliminatoreve për “EURO 2020”. Mbrojtësi nga Shkupi Besir Demiri sërish nuk është gjetur në listën e Panuçit. Është fakt i çuditshëm me Panuçin që grumbulloi Demirin

Reali zyrtarizon blerjen e parë për sezonin 2019/2020

Pas një sezoni zhgënjyes, ku mbeti jashtë çdo objektivi, Reali i Madridit që tani ka nisur të mendojë në përforcimin e skuadrës për sezonin 2019/2020. Fillimisht i’a arritën qëllimit që të rikthejnë në stol njeriun e trofeve, Zinedin Zidan, ndërsa përmes një komunikatë zyrtare, nga klubi “madrilen” gjithashtu kanë njoftuar se

Njihuni me futbollistët me më shumë “tripleta” në Ligën e Kampionëve

Barcelona dhe Liverpulli janë dy skuadrat e fundit udhëtuese për në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa më parë një gjë të tillë kishin bërë edhe Mançester Siti, Mançester Junajtedi, Totenhami, Ajaksi, Porto dhe Juventusi. Këta të fundit arritën një kualifikim fantastik, duke përmbysur në mënyrë epike Atletiko Madridin

Panuçi shpalli listën për ndeshjet e marsit, pjesë e saj edhe kumanovari Aliji

Trajneri i Kombëtares shqiptare Kristian Panuçi ditën e sotme ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e para kualifikuese për Euro 2020, respektivisht ndaj Turqisë më 22 Mars në “Loro Boriçi” dhe Andorrës më 25 Mars në Estadi Nacional. Pjesë e saj është edhe kumanovari, Naser Aliji,