Skuadrat angleze viktimë e Messit

Barcelona gjatë ditës së sotme mësoi kundërshtarin për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës deshi që “katalunasit” të përballen me anglezët e Mançester Junajtedit, ndërsa statistikat tregojnë se pikërisht skuadrat angleze janë ndër më të preferuar e futbollistit më të mirë të

Mësoni datat e sakta të ndeshjeve çerkfinale në LK dhe LE

Dita e sotme në Nion të Zvicrës solli shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty ku 8 skuadrat e kualifikuara mësuan kundërshtarët e tyre. 4 përballjet e kësaj faze sollën edhe një duel mes skuadrave angleze, atë midis Totenhamit dhe Mançester Sitit, teksa skuadra tjetër nga Mançesteri, Junajtedi për

Vetëm ndaj një skuadre Messi nuk ka shënuar fitore me Barcelonën e tij!?

Pas 15 vitesh karrierë me ekipin e parë, Lionel Mesi është përballuar me 85 kundërshtarë dhe ka fituar ndaj 84 prej tyre. I pabesueshëm është fakti se argjentinasi nuk ka arritur të fitojë asnjëherë ndaj skuadrës së UDA Gramenet, që tani aktivizohet në Kategorinë e Dytë të Katalonjës. Ishte sezoni 2004-2005

Alban Bushi publikon listën e U21 të Shqipërisë, ftohen dy futbollistë të Shkëndijës

Trajner i Kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet zyrtare kundër Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021. Gjithsej 25 futbollistë ka ftuar Bushi për këto dy takime, në mesine  të cilëve edhe dy futbollistët e Shkëndijës, Shefit

Petkoviç nuk e fton te Zvicra, Hadërgjonaj mund të zgjedh Kosovën!?

Seleksionuesi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Në mesin e futbollistëve të ftuar nuk bënë pjesë edhe futbollisti kosovar i skuadrës angleze të  Hadersfilld, Florent Hadërgjonaj, ndërsa është ky një sinjal

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit të Klubeve me 24 skuadra

Këshilli Ekzekutiv i FIFA-s vendosi të zgjerojë Kupën e Botës për Klube nga 7, në 24 skuadra. Formati i ri pritet të përfshijë tetë skuadra nga Europa, ndërsa i njëjti do të zhvillohet çdo katër vite nga qershori në korrik në periudhën që aktualisht zhvillohet Kupa e Konfederatave. Presidenti i FIFA-s, Xhiani

Gjithsej të etiketuara

Sot hidhet shorti për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian

Sot në ora 12:00 hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve në Nion të Zvicrës. Shorti për çerekfinale nuk ka kufizime që do të thotë se tashmë ekipet e së njëjtit vend mund të luajnë kundër njëra-tjetrës. Në çerekfinale dominojnë skuadrat angleze pasi janë kualifikuar plotë 4 skuadra, si Mançester Siti,