Futsal Shkupi marshon sigurtë drejt titullit kampion, kapiteni Fazliu shkëlqen me “hat-trik”

Futsal Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e 3-të me rradhë në ndeshjet e “Play-off”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi sonte në rolin e mysafirit, mirëpo në palestrën “Enver Idrizi” pranë shkollës fillore “7 Marsi” mundi ekipin e Zhelezarecit me rezultatin 6:4. Figurë qendrore në këtë takim doli të jetë kapiteni Arsim

Shkëndijës i mjaftoi goli i Zhunior përballë Rabotniçkit (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës shumë shpejtë ka harruar disfatën e javës së kaluar përballë FC Shkupit, duke mundur sot në Tetovë Rabotniçkin në ndeshjen e javës së 23-të në LPFM, njofton “infOSport.mk”. Vetëm një gol i mjaftoi skuadrës së Qatip Osmanit për të arritur deri tek 3 pikëshi, që e mban skuadrën

FC Shkupi me dy mungesa ndaj Vardarit, kapiteni Bajrami në pikëpyetje!

FC Shkupi në kuadër të javës së 23-të në LPFM do të jetë mysafir i Vardarit në një ndër ndeshjet më interesante të kësaj jave, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Aleksandar Vasoski i Vardarit në këtë ndeshje do të mund të llogarisë në shërbimet e gjithë futbollistëve, me përjashtim të kapitenit Goran Popov,

Vardari nuk lejon prezencën e “Shvercerave” në Maxhari

Mes Vardarit dhe FC Shkupit ka një rivalitet shumë të madh, që daton që nga themelimi i Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për dy skuadra shkupjane me tifozëri të zjarrtë, e që shpeshherë të njëjtat edhe jashtë futbollit masin forcat e tyre, duke kërkuar që të

Derbi Vardari-Shkupi, Ristovski: Të motivuar edhe për një rezultat tjetër pozitiv

FC Shkupi është gati për derbin e radhës, atë ndaj Vardarit që do ta luaj sot në transfertën në Maxhari. Ecuria e mirë e skuadrës nga Çairi pretendohet të vazhdohet edhe në xhiron e 23-të në elitën e futbollit vendor. “Jemi përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje, ashtu siç kemi thënë edhe