Për titullin kampion të Futsal Shkupit shkruajnë edhe mediat e huaja, por jo edhe ato maqedonase

Futsal Shkupi javën e shkuar edhe zyrtarisht u shpall kampion i Maqedonisë për sezonin 2018/2019, ndërsa një gjë të tillë skuadra nga Çairi bëri me stil, pasi titullin e festoi pikërisht në parketin e rivalit kryesor, Velesit, ndaj së cilës skuadër regjistroi edhe fitoren e 3-të nga gjithsej 4 të

Juventusi me 9 mungesa ndaj Kaljarit, Milani ndaj Udinezes ka detyrim fitoren 

Sonte në program janë dy ndeshje të javës së 30-të në “Serie A”, me Juventusin që do të luaj në transfertën ndaj Kaljarit dhe Milanin që do të mirëpret Udinezen. Derisa “rossonerët” janë të dënuar për të fituar ndeshjen, një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për “bardhezinjtë”, të

Milevski prezantohet edhe zyrtarisht si trajner i shpresave të Maqedonisë

Bllagoja Milevski sot edhe zyrtarisht është promovuar se trajner i ri i shpresave të Maqedonisë. Strategu shkupjan i cili ka shënuar suksesin më të madh në historinë  e futbollit reprezentues, sërish kthehet për të udhëhequr Maqedoninë U21, me të cilën në vitin 2017-të kishte siguruar një vend për në Kampionatin