Ilijoski: Të nisim pikërisht me Bellasicën serinë e fitoreve

Rabotniçki sot në terren vendas do të mirëpret Bellasicën, me shpresë se do të arrijë fitoren e parë si vendas në pranverë dhe se do të kap një seri të fitoreve, që do  e ngjisnin këtë skuadër në pozitat më lartë në tabelën e klasifikimit, njofton “infOSport.mk”. Aktualisht “romantikët” renditen në

LPFM, java 26 dhuron përballjen shqiptare, Renova-FC Shkupi

Sot në elitën e futbollit vendor në program janë ndeshjet e javës së 26-të, ku bie në sy përballja mes skuadrave shqiptare, Renovës dhe FC Shkupit, duke mos harruar këtu dhe derbi ndeshjen midis Akademia Pandevit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Janë këto dy skuadrat më të mira të stinorit pranveror, me

Futsal Shkupi kampion, pa sponsor dhe pa kushte

Futsall Shkupi në fundjavën që lamë pas siguroi titullin e kampionit për sezonin 2018/19 në futbollin elitar që luhet në palestër. Fitorja 4:3 në parketin e rivalit direkt për kreu Velesin, solli titullin e dytë në histori për futsall Shkupin katër xhiro para mbylljes së kampionatit. “Gjëja më e bukur kur