Shkrinjar gati rinovimin me Interin

Javë mjaft të rëndësishme në shtëpinë zikaltër, edhe sa i përket rinovimit të kontratës me mbrojtësin sllovak, Milan Skriniar. Ky i fundit ka vendosur të mbyll bashkëpunimin me menaxherin historik, Karol Csonto, ndërsa ditët e fundit ishte folur për një sërë menaxherësh të tjerë, që ishin ofruar për ta përfaqësuar. Megjithatë

Shkëndija thellon diferencën ndaj Vardarit, ja si duket renditja tabelare pas 26 javëve

Shkëndija ka vazhduar me rezultatet dhe paraqitjet pozitive në ndeshjet e Ligës së Parë, me ç’rast “kuqezinjtë” të mërkurën shënuan edhe fitoren e 18-të në 26 javë kampionat, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e vendit dje mundën Akademia Pandevin në Strumicë, ndërsa në ndeshjen e tij të dytë me rradhë arriti që të

Maqedonia dhe Kosova sërish do luajnë miqësore

Përfaqësuesja e Maqedonisë në konkurrencë të femrave do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër përfaqësueses së Kosovës, si pjesë e përgatitjeve për sfidat e rradhës që i presin në kuadër të cikleve eliminatore që pasojnë, shkruan “infOSport.mk”. Që të dyja ndeshjet pritet të zhvillohen në Kosovë, ndërsa tashmë është caktuar edhe

Maqedonia me një lëvizje pozitive prej 3 vendeve në renditjen e FIFA-s

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pas dy rezultateve pozitive në dy ndeshjet e para eliminatore për Europianin e vitit 2020, fitore ndaj Letonisë dhe barazim me Slloveninë në transfertë, ka bërë një lëvizje pozitive prej 3 pozitave në renditjen më të re të FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia e Veriut tashmë renditet

Disfata e parë për Zidane dhe e 9-të për Realin këtë edicion në La Liga (VIDEO)

Zidan ka duruar vetëm dy ndeshje në krye të Realit të Madridit pa disfatë, pasi të mërkurën në mbrëmje skuadra e tij u mund në transfertën në “Mestalja” nga Valencia, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo disfata e parë për strategun e ri të vjetër të Realit të Madridit, skuadër kjo që në

UEFA shkruan për Rashicën, 11 ndeshje 9 gola (VIDEO)

Faqja zyrtare e UEFA-s në gjuhen gjermane në rrjetin social “Tëitter” nuk ka mundur të përbahet por të reagojë për formën e jashtëzakonshme të Milot Rashicës këtë vit, pas golit të kosovarit në Kupën e Gjermanisë. Milot Rashica e frymëzoi Verder Bremenin drejt arritjes në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë, duke

Musliu: Jam i lumtur për golin, mirëpo më shumë për fitoren (VIDEO)

Shkëndija ka vazhduar serinë pozitive në elitën e futbollit vendor, ndërsa të mërkurën skuadra kampione e Maqedonisë morri tre pikët e ardhshme, edhe atë nga një transfertë shumë e vështirë, si ajo ndaj Akademia Pandevit, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija shënoi fitore minimale 1:0, duke arritur kështu fitoren e parë ndaj Akademia Pandev