E kërkonte Maqedonia dhe Shqipëria, por kumanovari vendosi të luaj për Kosovën!

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Kumanova e Maqedonisë së Veriut, Valon Hamdiu ka vendosur për të ardhmen e tij, transmeton “infOSport.mk”. Informacionet që vijnë nga Kosova, bëjnë të ditur se mbrojtësi kumanovar që luan për Vinterturin ju ka thënë po drejtuesve të Federatës kosovare, duke ju dhënë fund shpresave të Maqedonisë

Futsal Shkupi vazhdon fuqishëm edhe në Kupën e Maqedonisë

Futsal Shkupi pasi siguroi titullin kampion në elitën e futsalit vendor, sonte siguroi një vend edhe për në ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, duke bërë një hap tjetër drejt trofeut të dytë në futsalin vendor për edicionin 2018/2019, njofton “infOSport.mk”. Sonte të besuarit e trajnerit Zoran Lekiq në ndeshjen e