Akuza të rënda nga ish presidenti i Deportivos, “Murinjo e vodhi Çampionsin e 2004, e fitoi me arbitra”

Ish presidenti i Deportivo Lakorunjës, Augusto Sezar Lendoiro, ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të strategut portugez, Hoze Murinjo. Ai i është kthyer ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të vitit 2004, kur skuadra e tij luante ndaj Portos, që asaj kohe udhëhiqej nga Hoze Murinjo. Lendoiro thotë se skuadra e

10 minuta të fundit të zjarrta, Liverpulli merr fitore dhe merr kryesimin në Premierligë (VIDEO)

Liverpulli ka marrë një fitore me shumë vlera sonte në transfertën ndaj Sautemptonit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Jurgen Klop shënoi fitore 3:1 në ndeshjen e parë të javës së 33-të, ndërsa çështja e fituesit u vendos në 10 minutat e fundit të takimit, kur Liverpulli i shënoi dy golat vendimtarë. Ndryshe

Paralajmrohen ndryshime të mëdha në Çampions, skuadrat angleze janë kundër

Shoqata e Klubeve Europiane ka gati një platformë ku propozohen ndryshime radikale në kompeticionin më të rëndësishëm europian për klube, Ligën e Kampionëve. Sipas “The Times”,  kjo shoqatë ka paraqitur në UEFA kërkesën që të ndryshohet formati i kësaj gare, që do të thotë të mos ketë më 8  grupe me

Shpërrthen Juventus Serava, 15 gola ndaj Kratovës në transfertë, shënojnë vetëm 3 lojtarë

Juventus Serava ka shpërrthyer sonte në ndeshjen e javës së 24-të në elitën e futsalit vendor, teksa shënoi plotë 15 gola në transfertën ndaj Kratovës në ndeshjen e “play-out”, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër se kjo skuadër vendin e ka në mesin e më të mirëve, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse gjatë

Vashat e Kosovës mundin ata të Maqedonisë (VIDEO)

Sot Gjakova ka qenë nikoqire e vashave më të mira të Kosovës dhe Maqedonisë në futboll, të cilat zhvilluan miqësoren e parë nga gjithsej dy të parapara në tokën kosovare, njofton “infOSport.mk”. Fitorja u takoi futbollisteve kosovare, të cilat në fund shënuan fitore me rezultatin 3:1. Të përzgjedhurat e Afërdita Fazlija

Ardijan Azemi i artë në turneun ndërkombëtarë të boksit “Emil Zheçev”

Ardijan Azemi i ka siguruar Maqedonisë medaljen e artë në turneun ndërkombëtarë të boksit, “Emil Zheçev” që po zhvillohet në Botevgrad të Bullgarisë në konkurrencë të juniorëve dhe të rinjëve. Azemi, ndryshe boksier i KB Shkupi, që udhëhiqet nga Naser Haruni,  në kategorinë +80 kg tek juniorët në finalen e madhe

Super kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

Pritjes së gjatë për Juventusin për të fituar trofeun e Ligës së Kampionëve do t’i vijë fundi këtë sezon. Ky është parashikimi i një teknologjie me një super kompjuter, që ka nxjerrë “Zonjën e Vjetër” triumfuese në garën elitare të Europës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Mançester Sitit, nuk do të

Flamuri i Kosovës mbi atë të Serbisë në Turqi

Pas triumfit në Grand Slamin e Parisit, ku e mori medaljen e argjendtë – Distria Krasniqi e ka rrëmbyer tani medaljen e artë në Grand Prixin e Turqisë, duke e mposhtur ne finale Otgontsetseg Galbadrakh. Xhudoja vazhdon t’i sjellë medalje Kosovës. Në Grand Prixin e Turqisë, xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, garuesja e